Najlepsze tabletki na erekcję – Ranking tabletek potencję bez recepty

Chcąc stworzyć rzetelny i wartościowy ranking tabletek na potencję bez recepty, zdecydowałem, że będzie on dotyczył również naturalnych preparatów o działaniu kompleksowym, a nie wyłącznie leków OTC zawierających sildenafil.

Najlepsze tabletki na potencję bez recepty

Postanowiłem również, przetestować na sobie działanie dwóch popularnych produktów na problemy z potencją, mój wybór padł na tabletki eron plus (www.eronplus.pl) oraz vigrafast (www.vigrafast.pl).

Jakie uzyskałem efekty? Możesz to sprawdzić w recenzjach wspomnianych produktów.

Dla tych zabieganych, którzy chcą tylko dowiedzieć się, które tabletki na erekcję są warte uwagi, zamieściłem poniżej listę TOP3 wg. redakcji sizemed.

Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania tabletek na erekcję z rankingu, kryteriów wyboru, bezpieczeństwa stosowania, zachęcam do dalszego czytania.

1

Eron Plus

2

VigraFast

3

Vigrax

Dlaczego w rankingu środków na potencję Sizemed2022 znalazły się 3 produkty, skoro w teście wzięły udział jedynie 2?

Zdecydowałem się uwzględnić w zestawieniu także suplement vigrax, ze względu na bardzo zbliżony skład do pozostałych preparatów, więc jego skuteczność nie powinna mocno odbiegać od konkurentów.

W dodatku tabletki na erekcję Vigrax cieszą się sporą popularnością wśród mężczyzn i jak konkurencyjne produkty, bazują na naturalnych składnikach.

Dodatkowym atutem jest 90-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy za nieotwarte wcześniej opakowania w przypadku nie uzyskania zadowalających efektów.

Tabletki na erekcję – Ranking i Recenzje produktów

1. Eron Plus (Eron Plus + Eron Plus Before)

Pierwsze miejsce w rankingu środków na potencję Sizemed2022 postanowiliśmy przyznać tabletkom Eron Plus.

Eron Plus to jedyny środek na rynku, który został wzbogacony o zestaw tabletek do stosowania bezpośrednio przed stosunkiem (eron plus before).

Dodatkowym atutem jest 90-dniowa gwarancja satysfakcji. Jeśli nie odczujesz poprawy, możesz odzyskać wydane pieniądze (tylko zamawiając od producenta – www.eronplus.pl).

W zestawie otrzymujemy więc 60 kapsułek do codziennego stosowania (2 tabletki dziennie), oraz dodatkowo 60 kapsułek zawierających L-argininę. Arginina odpowiada za produkcje tlenku azotu, poprawę krążenia i cyrkulacji krwi. Dzięki usprawnieniu przepływu krwi pozwala uzyskać jeszcze silniejszą i dłużej utrzymującą się erekcję.

Efekty stosowania preparatu eron plus widoczne są w już w ciągu 14 dni od rozpoczęcia kuracji. Silniejsza i utrzymująca się dłużej erekcja, ale przede wszystkim zwiększenie popędu i wytrzymałości w trakcie stosunku.

Ze względu na swój naturalny i bezpieczny skład, środek może być stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn w różnym wieku, nawet po 40, czy 50 roku życia. L-arginina, buzdynek naziemny, kozieradka pospolita, żeń szeń syberyjski, oraz korzeń maca, stanowią siłę produktu. Podnoszą poziom testosteronu, powodują wzrost libido, pozwalają także wydłużyć czas trwania stosunku.

Podczas trwania testu, w którym regularnie przez 30 dni stosowałem tabletki eronplus, nie odnotowałem żadnych niepokojących skutków ubocznych. Warto jednak przed rozpoczęciem kuracji tabletkami na erekcję, zasięgnąć porady lekarza specjalisty, czy nie występują u nas przeciwwskazania do ich stosowania.

Produkt skierowany jest do mężczyzn pragnących poprawić jakość swojego życia seksualnego, ceniących sobie naturalne metody i chcących ograniczyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. EronPlus to trwała poprawa sprawności seksualnej, a nie jedynie działanie doraźne.

Podsumowanie

Opakowanie suplementu na erekcję eron plus

Eron Plus to naturalny i bezpieczny środek na potencję, który może stosowany przez mężczyzn w różnym wieku.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu zadowalających efektów, musimy pamiętać, aby stosować tabletki eron plus każdego. Jedną kapsułkę preparatu rano oraz drugą wieczorem.

Cena suplementu może nieco odstraszać, jednak w porównaniu z środkami na bazie substancji czynnej jaką jest sildenafil, które musimy przyjmować przed każdym stosunkiem, wychodzi całkiem ekonomicznie.

Jeśli nie chcesz stosować sztucznych produktów, szukasz bezpiecznego i naturalnego rozwiązania swoich problemów – eron plus to dobry wybór.

Zalety
 • Możliwość zwrotu w ciągu 90dni od zakupu
 • 60 kapsułek eron plus before do stosowania przed stosunkiem
 • Zwiększa popęd seksualny
 • Pozytywne opinie wśród mężczyzn
 • Naturalny i bezpieczny skład
 • Skuteczne działanie
 • Nie uzależnia
Wady
 • Produkt dostępny jedynie w sprzedaży internetowej
 • Wysoka cena

L-arginina, Buzdynek naziemny, Korzeń maca, Żeń-szeń syberyjski, Kozieradka pospolita.

Informacje na temat produktu:

Ilość tabletek:

60 kapsułek + 60 kapsułek eron plus before

 Cena:

od 189,00

Recenzja:

Skład:

100% naturalnych składników

Gwarancja satysfakcji:

90 dni na zwrot (dowiedz się więcej)

Promocje:

Na jak długo wystarczy:

30 dni codziennego stosowania

Text

Oficjalna strona:

2. VigraFast

VigraFast to również cieszący się sporym zainteresowaniem wśród mężczyzn, środek na problemy z erekcją na bazie naturalnych i dobrze przebadanych składników.

Zaawansowana formuła i odpowiednio dobrane proporcje pomagają uzyskać pełniejszą i bardziej satysfakcjonującą erekcję, bez konieczności łykania tabletek przed każdym stosunkiem.

W tym wypadku również stosujemy 2 tabletki dziennie, rano i wieczorem. Suplement VigraFast pozwala być gotowym w każdej sytuacji, przy maksymalnym ograniczeniu ryzyka działań niepożądanych. Widoczne efekty mogą pojawić się już w ciągu 14 dni od rozpoczęcia suplementacji.

Vigra fast - nr 2 r rankingu preparatów na mocniejszy wzwód

Jeśli szukasz bezpiecznego i zarazem skutecznego sposobu na rozwiązanie problemów z zaburzeniami erekcji to preparat vigrafast to godny polecenia produkt.

Za 179,00 otrzymujemy 60 tabletek, które wystarczą na pełne 30 dni stosowania.

VigraFast to z pewnością ścisła czołówka wśród suplementów na problemy z potencją i zaburzenia erekcji.

Zalety
 • Kompleksowe działanie na męską sprawność seksualną
 • Ekonomiczne opakowanie
 • Pozytywne opinie
 • Naturalny i bezpieczny skład
 • Nie uzależnia
Wady
 • Produkt dostępny jedynie w sprzedaży internetowej
 • Wysoka cena

L-arginina, Buzdyganek naziemny, Korzeń maca, Żeń-szeń.

Informacje na temat produktu:

Ilość tabletek:

60 kapsułek

Cena:

od 179,00

Recenzja:

Skład:

100% naturalnych składników

Gwarancja satysfakcji:

Brak

Promocje:

Na jak długo wystarczy:

30 dni codziennego stosowania

Oficjalna strona:

3. Vigrax

Vigrax uplasował się na 3 miejscu w rankingu. Podobnie jak omawiane wcześniej środki na potencję jego skuteczność opiera się na naturalnych składnikach i wysokim stopniu bezpieczeństwa.

Preparat przeznaczony jest do codziennego stosowania, działa więc długofalowo pozwalając być gotowym w każdej sytuacji.

Opakowanie zawiera 60 kapsułek, co wystarczy na pełne 30 dni stosowania. Według informacji na stronie producenta, pierwsze efekty odczuwalne są już w ciągu 7 dni od rozpoczęcia stosowania preparatu. Vigrax to nie tylko zwiększenie popędu i mocniejsza erekcja, to również dłuższy stosunek i bardziej satysfakcjonujące doznania.

W tabletkach Vigrax znajdziemy te same naturalne składniki co preparacie vigrafast czy eron plus, wzbogacony został jednak o zastrzeżoną mieszankę VigraxErect Proprietary Blend, która wyróżnia go na tle pozostałych produktów w rankingu.

Zalety
 • 1 opakowanie to pełne 30 dni kuracji
 • Naturalny i bezpieczny skład
 • Gwarancja satysfakcji (tylko nieotwarte opakowania)
 • Nie uzależnia
Wady
 • Produkt dostępny jedynie w sprzedaży internetowej
 • Wysoka cena

VigraxErect Proprietary Blend, L-arginina, Buzdynek naziemny, Żeń-szeń.

Informacje na temat produktu:

Ilość tabletek:

60 kapsułek

Cena:

Brak informacji

Recenzja:

Skład:

100% naturalnych składników

Gwarancja satysfakcji:

90 dni tylko na nieotwarte opakowania

Promocje:

Tak

Na jak długo wystarczy:

30 dni codziennego stosowania

Oficjalna strona:

Wybór redakcji sizemed: Eron Plus

Nr1 w rankingu tabletek na erekcję sizemed - eron plus
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej
szczegóły znajdziesz na oficjalnej stronie produktu
www.eronplus.pl

Co zadecydowało, że to właśnie preparat Eron Plus, a nie Vigrax lub VigraFast, znalazł się na 1 miejscu w rankingu naturalnych środków na erekcję sizemed2022?

Zdecydowałem się przeprowadzić test z udziałem tabletek na potencję VigraFast oraz Eron Plus i podzielić się wynikami tworząc ten ranking.

Codziennie przez 30 dni przyjmowałem 2 kapsułki suplementu VigraFast. 1 kapsułka zaraz po przebudzeniu, druga na 30 minut przed położeniem się spać.

Drugi etap polegał na odstawieniu tabletek na 30 dni, tak aby móc z podobnego punku wyjściowego rozpocząć suplementacje preparatem EronPlus. Trzeba mieć na uwadze, że po odstawieniu danego suplementu sprawność seksualna może ponownie się obniżyć.

W etapie 3 rozpocząłem systematyczne przyjmowanie suplementu EronPlus w dawce zalecanej przez producenta. 1 kapsułka rano, druga wieczorem, oraz 3 kapsułki eron plus before na 30 minut przed planowanym stosunkiem.

Podsumowanie testu podzieliłem na 4 segmenty: skuteczność, bezpieczeństwo stosowania, dyskrecja, cena.

1. Skuteczność

EronPlus ++, VigraFast +

Najlepsze tabletki na potencje w rankingu - vigrafast i eronplus

Oba produkty zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie.

Wiele osób jest zdania, że suplementy diety nie działają, warto jednak pamiętać, że kofeina czy zielona herbata również należą do tej grupy.

Wszyscy pewnie możemy się zgodzić, że kofeina zwiększa pobudzenie, dodaje energii i chęci do działania.

Dlatego nie warto skreślać wszystkich suplementów już na starcie.

Efekty stosowania obu preparatów były zauważalne w podobnym czasie, już między 10-14 dniem można było odczuć wyraźną różnicę. Wzrost libido i ochoty na seks, czy było to spowodowane uzupełnieniem niedoborów w organizmie, czy wzrostem hormonów jak testosteron czy estrogen, ciężko powiedzieć bez konkretnych badań. Chciałbym jednak zaznaczyć, że nie ma co oczekiwać mocnej i wielogodzinnej erekcji jak po viagrze, czy innych środkach wydawanych na receptę.

Działanie tego typu środków jest bardziej subtelne, jednak łatwość osiągnięcia i utrzymania erekcji w trakcie stosunku jest wyraźnie odczuwalna. Osobiście mocniej odczułem korzystny wpływ suplementacji preparatem Eron Plus niż VigraFast. Tak jak wspomniałem, efekty pojawiły się w podobnym czasie, jednak wzrost libido był zdecydowanie mocniej odczuwalny w przypadku tego pierwszego.

W zestawie mamy dwie buteleczki, pierwsza do stosowania rano i wieczorem, druga zawierająca większą dawkę L-argininy, do stosowania 60 minut przed stosunkiem. Jeśli chodzi o działanie tabletek eron plus before, nie odczułem większej różnicy w trakcie ich stosowania.

Mogło być to spowodowane tym, że na co dzień spożywam dużo produktów w których znajduje się l arginina. Wiele osób chwali sobie działanie l-argininy na potencję. L-arginina jest prekursorem tlenku azotu, poprawia krążenie i cyrkulację krwi, zwiększając tym samym dopływ krwi do prącia. Myślę, że jest to kwestia bardzo indywidualna i wielu mężczyznom może ułatwić osiągnięcie erekcji.

2 Bezpieczeństwo stosowania oraz skład preparatu

EronPlus ++, VigraFast +

Bezpieczeństwo stosowania danego środka jest dla mnie bardzo ważne. Właśnie dlatego w tym rankingu tabletek na potencję oraz zaburzenia erekcji postanowiłem położyć nacisk na naturalne suplementy. Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku silnych leków jak viagra, kamagra czy cialis, a nawet leków OTC dostępnych bez recepty. Uważam, że poprawa jednego aspektu życia, kosztem kilku innych, nie jest tego warta.

Skład obu suplementów jest bardzo podobny, zarówno w tabletkach eronplus jak i vigrafast znajdziemy takie składniki jak buzdynek naziemny, korzeń maca, żeń-szeń, a także l argininę. EronPlus dodatkowo wzbogacony jest o kozieradkę pospolitą, która znana jest z korzystnego wpływu na sprawność seksualną.

Wymienione wyżej składniki nie tylko zwiększają libido i popęd seksualny, ale również wzmacniają erekcję nasilając napływ krwi do naczyń krwionośnych, co pozwala na uzyskanie silniejszego i dłużej utrzymującego się wzwodu.

Biorąc pod uwagę porównywalny stopień bezpieczeństwa stosowania obu produktów (nie odczułem skutków ubocznych w trakcie kuracji), postanowiłem przyznać punkt dla suplementu eronplus, ze względu na dodatkowy składnik – kozieradkę.

3. Dyskretna przesyłka

EronPlus: ++, VigraFast ++

Bądźmy szczerzy, dla wielu mężczyzn, kłopoty ze wzwodem i utrzymaniem erekcji to wstydliwy i krępujący problem. Dlatego sporą zaletą obu środków jest dyskretna, nie zdradzająca zawartości przesyłka. W tej kategorii oba produkty otrzymały ode mnie taką samą liczbę punktów.

W temacie dyskrecji bezpiecznie jest zamawiać produkty z oficjalnych stron producentów (www.eronplus.pl i www.vigrafast.pl). Przesyłki zamawiane przez popularne serwisy aukcyjne mogą wyglądać inaczej, dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymasz przesyłkę w dyskretnym opakowaniu najlepiej będzie dokonać zamówienia poprzez oficjalną stronę produktu.

4. Cena

EronPlus +, VigraFast ++

Środki na na potencję jak VigraFast i EronPlus nie należą do najtańszych. W tym porównaniu korzystniej wypada produkt vigrafast, w cenie 179,00 otrzymamy 1 opakowanie zawierające 60 kapsułek. 60 kapsułek wystarczy na pełne 30dni kuracji, w tym czasie powinna pojawić się już wyraźna poprawa naszej sprawności w łóżku.

W przypadku EronPlus za cenę 189,00 otrzymamy 1 opakowanie zawierające 60 kapsułek do codziennego stosowania, oraz 60 kapsułek z L-argininą na 2 godziny przed seksem.

Ocena końcowa

Suplement diety eronplus zdobył ostatecznie 3 punkty w kategoriach: skuteczność, dyskrecja oraz bezpieczeństwo i skład. 2 punkty trafiły do vigrafast w kategoriach: dyskrecja oraz cena.

Zachęcam do tego, aby każdy wyciągnął własne wnioski i wybrał te tabletki na potencję i zaburzenia erekcji, które bardziej odpowiadają jego oczekiwaniom. Warto jednak pamiętać, że suplementy diety jedynie wspierają naturalne funkcje organizmu, a nie wywołują sztuczne reakcje jak leki na receptę.

Dlatego różni mężczyźni mogą zareagować inaczej na dany środek, niemniej warto zacząć od naturalnych i bezpiecznych produktów, a jeśli te zawiodą, sięgnąć po środki na potencję zawierające sildenafil lub leki wydawane na receptę po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Ważne:

Redakcja sizemed nie gwarantuje osiągnięcia zadowalających rezultatów stosowania wymienionych w rankingu preparatów. Uzyskane efekty mogą różnić się w zależności od indywidualnych predyspozycji, stanu zdrowia, systematyczności, oraz ryzyka zakupu podrobionych produktów na aukcjach internetowych.

Różnice między suplementami diety na potencję a środkami na bazie sildenafilu

Suplementy diety mają nie tylko wspomóc osiągnięcie i utrzymanie erekcji, ale również zwiększyć pożądanie, ochotę na seks, a także podnieść jakość doznań seksualnych. Ich działanie jest więc bardziej złożone i kompleksowe niż działanie leków OTC z sildenafilem, które powodują rozkurcz mięśni gładkich.

Tabletki na potencję bez recepty znajdujące się w naszym rankingu jak eron plus, vigrafast czy vigrax, zawierają wyłącznie naturalne składniki, m.in. wyciągi i ekstrakty z roślin mających pozytywny wpływ na uregulowanie układu hormonalnego, produkcję testosteronu oraz wzrost libido, jak choćby buzdyganek naziemny czy kozieradka pospolita.

Bez wątpienia, mocne tabletki na potencję dostępne w aptekach na bazie sildenafilu są skuteczne w osiągnięciu erekcji, pojawia się jednak zasadniczy problem. Aby sildenafil zadziałał i pojawiła się erekcja, konieczna jest stymulacja seksualna.

Dlatego jeśli nie odczuwasz podniecenia i ochoty na seks, czy to z powodu niskiego poziomu testosteronu czy czynników psychologicznych, erekcja może się nie pojawić, pomimo zażycia leku zawierającego sildenafil. Tak więc “niebieskie tabletki” mogą być skuteczne ale tylko warunkiem pobudzenia seksualnego. Minusem jest fakt, że stosowanie tabletek na bazie sildenafilu może prowadzić do wystąpienia negatywnych skutków ubocznych.

Wskazaniem do stosowania tego typu środków jest impotencja, czyli niezdolność do osiągnięcia/utrzymania wzwodu pomimo podniecenia seksualnego. Przeciwwskazanie mogą stanowić natomiast choroby układu krążenia, niedawno przebyty udar, niewydolność nerek czy nadwrażliwość na sildenafil.

Jakie składniki zawierają dobre tabletki na erekcję?

Tabletki na erekcję dostępne bez recepty to suplementy diety bazujące na składnikach pochodzenia naturalnego. Oznacza to, że nie wywołują sztucznych reakcji jak ma to miejsce w przypadku leków na receptę oraz OTC a jedynie nasilają naturalne reakcje zachodzące w organizmie przez co zwiększają sprawność seksualną u mężczyzn . 

Składniki aktywne naturalnych preparatów mogą wzmocnić erekcję i sprawiać, że utrzymuje się ona dłużej. 

Niektóre naturalne składniki jak choćby tribulus mogą również według niektórych źródeł pobudzać produkcję testosteronu przez co zwiększa popęd płciowy u mężczyzn. Inne z kolei mogą poprawić drożność naczyń krwionośnych a także powodują zwiększenie objętości nasienia czy poprawiają ruchliwość plemników.

 • Tribulus terrestris (buzdyganek naziemny) – zawiera saponiny steroidowe, które mogą przyczyniać się do zwiększonej produkcji męskich hormonów. Może być więc pomocny u mężczyzn z niskim poziomem testosteronu. Dodatkowo usprawnia przepływ krwi i nasila jej transport do ciał jamistych penisa wspomagając w ten sposób uzyskanie mocniejszej erekcji.  
 • L-arginina – to składnik, który zawierają niemal wszystkie tabletki na erekcję (suplementy diety) dostępne na rynku. L-arginina silnie rozkurcza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do ciał jamistych penisa. Efektem lepszego przepływu krwi jest silniejsza erekcja. Ponadto, obniża ciśnienie krwi co jest kluczowe jeśli chodzi o zaburzenia erekcji. 
 • Żeń-szeń koreański – to silny afrodyzjak pobudzający libido i zwiększający ochotę na seks. Ponadto, zwiększa wydolność organizmu i dodaje energii. Podobnie do argininy oraz tribulusa rozkurcza naczynia krwionośne powodując zwiększenie przepływu krwi do penisa. 
 • Kozieradka pospolita
 • Korzeń maca (maca root)

Tabletki na erekcję bez recepty: Opinie mężczyzn

Opinie na temat tabletek na wzmocnienie erekcji można znaleźć zarówno na forach dyskusyjnych, w komentarzach na blogach jak i na oficjalnych stronach producentów. Możesz także zapoznać się z moją opinią na temat tabletek eron plus oraz viagrafast klikając w nazwy produktów. 

Warto wziąć jednak pod uwagę, że naturalne tabletki na erekcję bez recepty należą do grupy suplementów diety. Dlatego efekty mogą różnić się w zależności od indywidualnych predyspozycji. Stąd też opinie nie zawsze powinny stanowić czynnik decydujący  zakupie.

Leki na potencję bez recepty: Ranking 2022

Wszystkie środki na zaburzenia erekcji dostępne na rynku bez recepty bazują na sildenafilu, każdy z nich działa więc na dokładnie tej samej zasadzie. Ich zadaniem jest zwiększenie produkcji tlenku azotu i napływu krwi do członka, wywołując w ten sposób mocniejszą erekcję.

Różnią się tak naprawdę jedynie formą (tabletki do gryzienia i żucia/tabletki powlekane) oraz ceną. Dlatego głównym kryterium wyboru tabletek w tej kategorii jest ekonomiczność danego produktu. Porównaliśmy dla was ceny dostępnych na rynku leków na erekcję (leki OTC), ilość tabletek, formę sildenailu i na tej podstawie przygotowaliśmy poniższy ranking.

W naszym rankingu środków na potencję nie podajemy konkretnych cen, ze względu na to, że mogą one różnić się w zależności od apteki czy drogerii internetowej.

Leki na potencję bez recepty – Ranking top 4

1

Maxigra Go

W opakowaniu: 2 sztuki
Forma: Tabletki do rozgryzania i żucia
Skład: 25 sildenafilu / cytrian

2

Inventum

W opakowaniu: 2 sztuki
Forma: Tabletki do rozgryzania i żucia
Skład: 25 sildenafilu / cytrian

3

Mensil

W opakowaniu: 2 sztuki
Forma: Tabletki do żucia
Skład: 25 sildenafilu / cytrian

4

Maxon Active

W opakowaniu: 2 sztuki
Forma: Tabletki powlekane
Skład: 25 sildenafilu / cytrian

Q&A – Pytania i odpowiedzi

Jak działają tabletki na potencję?

Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy dokonać podziału na tabletki na erekcję o naturalnym składzie oraz leki OTC na zaburzenia wzwodu zawierające sildenafil.

Dlaczego to takie ważne? Mechanizm działania tych środków jest zupełnie inny. Suplementy diety wspierają naturalne procesy zachodzące w organizmie. Mają korzystny wpływ na uregulowanie układu hormonalnego, poprawę krążenia oraz wzrost popędu. Pomagają również osiągnąć bardziej satysfakcjonującą erekcje. Niestety uzyskane efekty są trudne do przewidzenia i zależą od indywidualnych predyspozycji.

Konieczne jest również stosowanie suplementu przez dłuższy czas, jednak to czy osiągniemy wzwód nie jest uzależnione od tego czy zażyliśmy tabletkę bezpośrednio przed stosunkiem.

Leki na potencję (leki OTC) dostępne w aptece bez recepty takie jak m.in maxon active, mensil czy maxigra, swoją skuteczność zawdzięczają sildenafilowi. Sildenafil należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5, jest także składnikiem popularnej viagry.

Tego typu tabletki na potencję nie muszą być przepisywane przez specjalistów, więc można je kupić samodzielnie w niemal każdej aptece. Ich stosowanie jest proste i polega na połknięciu pastylki na godzinę przed planowanym stosunkiem, jednak aby uzyskać oczekiwany efekt konieczne jest pobudzenie seksualne, w innym wypadku efekt może się nie pojawić. Bez wątpienia może to być sporym problemem dla wielu mężczyzn.

Jak działają leki na erekcję bez recepty?

Leki na potencję których głównym składnikiem jest sildenafil, w żaden sposób nie wpływają na wzrost popędu seksualnego, libido czy sprawności seksualnej. Ich skuteczność na problemy z erekcją u mężczyzn szacowana jest na 50-70%, niezbędne jest jednak podniecenie seksualne, inaczej uzyskane efekty mogą być rozczarowujące. Stosowane są głównie u mężczyzn cierpiących na impotencję.

Sildenafil wspomaga produkcję tlenku azotu, oraz zwiększa rozkurcz naczyń krwionośnych, zwiększając tym samym ilość krwi dopływającej do penisa. Dzięki temu, uzyskana erekcja jest silniejsza i utrzymuje się przez dłuższy czas.

Czy tabletki na potencję bez recepty są szkodliwe?

Ponownie musimy dokonać podziału na naturalne tabletki na erekcję, oraz leki na potencję oparte na sildenafilu. W przypadku suplementów diety na zaburzenia potencji, ryzyko, że wystąpią efekty uboczne jest zdecydowanie mniejsze.

Jednak i w tym wypadku mogą pojawić się np. reakcje alergiczne, w przypadku uczulenia na któryś ze składników. Bezwzględne jest stosowanie się także do zaleceń producenta odnośnie dawkowania danego produktu.

W przypadku leków OTC lista potencjalnych działań niepożądanych jest dłuższa. Ich stosowanie może powodować m.in. nudności, zaburzenia widzenia, bóle głowy czy uczucie zatkanego nosa.

Dlatego Ci mężczyźni, którzy chcą ograniczyć efekty uboczne, powinni w pierwszej kolejności sięgnąć po tabletki na potencję zawierające wysokiej jakości naturalne składniki o dużym stopniu bezpieczeństwa, a jeśli te nie dadzą oczekiwanych efektów, wypróbować leki na potencję dostępne w aptece bez recepty.

Jakie substancje wykorzystuje się w leczeniu zaburzeń potencji?

Substancje wykorzystywane do produkcji tabletek na erekcję to sildenafil, tadalafil, awanafil, ardenafil. Jednak najczęściej wykorzystywany w leczeniu zaburzeń erekcji jest sildenafil. Substancja ta jest głównym ze składników takich środków na osłabienie potencji jak maxon active, inventum, menisil czy maxigra, popularna viagra również zawiera go w swoim składzie. Bezwzględnie należy stosować się do zaleceń producenta, dotyczących dawkowania produktu, aby nie wystąpiły nieprzyjemne efekty uboczne.

Dobre efekty przynosi również substancja znajdująca się w lekach typu cialis, czyli tadafil. Cialis jednak wymaga recepty wystawionej przez lekarza, nie można kupić jej bez konsultacji ze specjalistą. Dawki dobierane są indywidualnie.

Wskazaniem do stosowania tego typu tabletek jest impotencja, a nie jedynie sporadyczne problemy z osłabieniem potencji.

Tabletki na potencję: Ranking – Podsumowanie

Nasz wybór wśród preparatów do walki z zaburzeniami erekcji to naturalne tabletki na potencję EronPlus. Długofalowe działanie, bezpieczeństwo użytkowania oraz satysfakcjonujące efekty kuracji to główne zalety preparatu. EronPlus to najlepsze tabletki na erekcję bez recepty na Polskim rynku, jednak stosowany jest przez mężczyzn na całym świecie.

Wśród leków na potencję 1 miejsce zajęły tabletki na erekcję Maxigra Go. Lek zawiera aż 25mg cytrianu sildenafilu, w formie łatwych w zażyciu pastylek do rozgryzania i żucia.

Leczenie problemów z osiągnięciem erekcji z wykorzystaniem tego typu środków, jest skuteczne i szybko powoduje oczekiwane rezultaty, obarczone jest jednak większym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych i negatywnym wpływem na organizm.

Przyczyny problemu z zaburzeniami erekcji mogą mieć różne podłoże, dlatego jeśli zależy nam na uzyskaniu jeszcze lepszych efektów, warto zadbać o odpowiednią dietę, aktywność fizyczną i zrezygnować ze szkodliwych nałogów.

W ten sposób efekty kuracji naturalnymi tabletkami jak eronplus, vigrafast czy vigrax, a także lekami OTC będą z całą pewnością bardziej odczuwalne i mogą pojawić się w krótszym czasie.