Problemy z erekcją w młodym wieku – Przyczyny i metody leczenia

Zaburzenia potencji dotyczą mężczyzn w każdym wieku. Kiedyś problem dotykał głównie starszych mężczyzn po 60 roku życia, obecnie na kłopoty z erekcją skarżą się osoby młode, nawet dwudziestolatkowie. 

Młody mężczyzna cierpiący na zaburzenia erekcji
Problemy z erekcją w młodym wieku – Dieta, suplementy, a może wizyta u specjalisty?

Dlaczego tak się dzieje?  Przyczyny są bardzo zróżnicowane, są jednak dostępne środki, np. Eron Plus, Vigra Fast, czy inne leki OTC, które skutecznie usuwają zaburzenia.

Ten artykuł pomoże poznać przyczyny zaburzeń erekcji w młodym wieku, wskaże specjalistę i preparaty, które skutecznie likwidują problem.

Pomoże zrozumieć, dlaczego zdrowa dieta, aktywność fizyczna i zmiana stylu życia to ważne czynniki wpływające na utrzymanie męskości.

Zaburzenia erekcji w młodym wieku – przyczyny

Problemy z erekcją w młodym wieku mają wiele przyczyn, ale najczęściej mają podłoże psychologiczne.

Zaburzenia występujące u młodych mężczyzn mogą mieć charakter pierwotny, czyli występować od momentu rozpoczęcia życia seksualnego, lub nabyty i pojawić się w trakcie aktywności seksualnej.

Badania dowodzą, że problemy dotyczące młodych mężczyzn są z reguły wynikiem długotrwałego, przewlekłego stresu, lęków związanych z odbyciem stosunku seksualnego, braku wiary we własne możliwości.

Wielu panów cierpi także na kompleks małego członka, który uniemożliwia współżycie. Młodzi panowie obawiają się, że nie sprostają wymaganiom partnerki, mają kompleksy dotyczące swojego ciała oraz umiejętności.

Odczuwają lęk przed nieplanowaną ciążą, boją się zarażenia chorobą przenoszoną drogą płciową. Częstą przyczyną może być lęk przed ośmieszeniem i usłyszeniem, że nie są wystarczająco dobrzy w łóżku.

Problemy łóżkowe mają również związek z nieporozumieniami występującymi w związku. Kłótnie z partnerką, brak zrozumienia powodują, że męskość zawodzi.

Zaburzenia erekcji mogą mieć związek z przeszłością i przeżyciami z dzieciństwa, np. molestowaniem, gwałtem czy złym traktowaniem przez najbliższych.

Często są następstwem nerwicy, depresji lub osobowości neurotycznej. Te wszystkie czynniki powodują, że sama myśl o odbyciu stosunku wywołuje obawy i przekłada się na późniejsze problemy.

Oprócz problemów zwianych ze strefą psychiczną, występuje również szereg innych przyczyn, które powodują impotencję oraz wpływają negatywnie na aktywność seksualną młodych mężczyzn. Są to:

 • Przewlekły stres,
 • Zła dieta, bogata w tłuszcze, cukry i produkty mocno przetworzone,
 • Stosowanie używek, tj. papierosy, alkohol, narkotyki,
 • Brak czasu na wypoczynek,
 • Zbyt mała ilość snu,
 • Zaburzenia hormonalne, np. zbyt niski poziom testosteronu,
 • Otyłość i nadwaga,
 • Przyjmowanie sterydów,
 • Niska aktywność fizyczna,
 • Nieprawidłowości w budowie prącia (np. problemy z napletkiem lub skrzywienie penisa),
 • Występowanie chorób ogólnoustrojowych tj. cukrzyca, miażdżyca, wysokiej ciśnienie, zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy)
 • Przyjmowanie niektórych leków,

Jak widać, jest wiele przyczyn, które mogą powodować problemy z erekcją w młodym wieku. Na szczęście zaburzenia sprawności seksualnej(impotencja) to nie koniec świata.

Jest wiele sposobów, które pomogą znów stać się stuprocentowym mężczyzną i sprawią, że partnerka będzie zachwycona i w pełni usatysfakcjonowana. Czasami wystarczy wprowadzić drobne zmiany, zmienić tryb życia lub zastosować naturalne suplementy.

Objawy zaburzeń erekcji w młodym wieku

Objawy zaburzeń erekcji mogą pojawić się nagle, lub już w momencie rozpoczęcia życia intymnego.

Często występuje problem z osiągnięciem i utrzymanie wzwodu, co jest wynikiem niedocierania do penisa wystarczającej ilości krwi. Wzwód jest słaby, krótkotrwały, czasami niemożliwa jest nawet płytka penetracja.

Młodzi panowie równie często skarżą się na problemy z przedwczesnym wytryskiem lub brakiem popędu seksualnego. To wszystko powoduje wstyd i lęk przed kolejną porażką.

Aby tego uniknąć, mężczyźni rezygnują ze współżycia, tłumaczą się zmęczeniem czy bólem głowy. A to prowadzi do dalszych kłopotów.

Jak zapobiegać problemom z potencją w młodym wieku?

Udane życie seksualne jest bardzo ważne dla młodych mężczyzn. Nie tylko poprawia samopoczucie, wpływa na samoocenę, ale również umacnia związek, pozwala zadowolić partnerkę.

Warto zadbać o to, aby libido było na wysokim poziomie, a męskość nie odmawiała posłuszeństwa. Sposobów jest wiele, warto wypróbować te, które można szybko i łatwo wdrożyć w życie. Co zrobić, aby życie seksualne kwitło?

1. Zdrowa dieta, bogata w składniki poprawiajcie potencję

Produkty spożywcze na poprawę wzwodu dla młodych osób

Codzienna jadłospis powinien zawierać naturalne produkty wspomagające potencję. Są to m.in. avocado, truskawki, szparagi, pomidory, owoce morza, zioła i przyprawy.

Dieta powinna być zróżnicowana, lekka i kolorowa. Należy wykluczyć tłuste potrawy, fast foody. Dietę warto wzbogacić o zioła, które pozytywnie oddziałują na męskość. Są to m.in. żeń-szeń, miłorząb japoński, korzeń maca, lubczyk, pietruszka.

W codziennej diecie nie może zabraknąć  porcji warzyw i owoców, kasz, chudego mięsa, ryb, zdrowych tłuszczy omega oraz nabiału.

Ważne są antyoksydanty, które opóźniają procesy starzenia. W potrawach powinny znaleźć się ważne witaminy i minerały, m.in. cynk, selen, witaminy D, E, witaminy z grupy B, aminokwasy i białko. Codzienną żywność warto wzmagać o afrodyzjaki, które przyśpieszają krążenie, uwrażliwiają ciało oraz potęgują doznania.

2. Aktywny tryb życia

aktywność fizyczna pomaga w podniesieniu libido

Trzeba zadbać o codzienną, regularną porcję ruchu. Należy unikać zbyt długiego siedzenia, które źle wpływa na męskie narządy. Dla panów wskazane jest co najmniej 30 minut aktywności na dzień.

Może to być ulubiona forma ruchu, np. jazda na rowerze, ćwiczenia na siłowni, basen, bieganie lub spacer.

Ważne, aby ćwiczenia uprawiane były systematycznie. Dzięki temu poprawi się samopoczucie, waga ulegnie zmniejszeniu. Organizm będzie dotleniony i gotowy na łóżkowe szaleństwa.

3. Rezygnacja z używek

Rezygnacja a używek dla silniejszej erekcji

Palenie papierosów bardzo negatywnie wpływa na erekcję. Alkohol można spożywać sporadycznie, w małych ilościach.

Mocne alkohole warto zastąpić lampką czerwonego wina lub kuflem piwa. Zakazane są narkotyki i sterydy, stosowane w celu budowy masy mięśniowej.

4. Regularny wypoczynek

Sen na lepsząpotencję

Dla zdrowia seksualnego ważny jest prawidłowy wypoczynek. Należy zadbać o odpowiednią ilość snu oraz czas dla siebie.

Panowie muszą nauczyć się oddzielać życie zawodowe od prywatnego, znaleźć sposoby na odstresowanie i efektywny relaks.

Jak leczyć problemy ze wzwodem w młodym wieku?

Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn można leczyć na wiele sposobów. Nie warto czekać aż problem sam zniknie, bo to raczej nie nastąpi.

Należy zrobić wszystko, aby pomóc naturze i znów  cieszyć się utraconą sprawnością. Zaburzenia erekcji wpływają na całe życie, powodują niską samoocenę, frustrację, stany depresyjne, kłótnie między partnerami. Udane życie seksualne jest konieczne do budowania zdrowych relacji i trwałego związku.

Aby poprawić i wzmocnić erekcję, warto zastosować naturalne metody, dietę, ruch, a jeżeli nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, włączyć suplementy i lub leczenie tabletkami dostępnymi w aptece bez recepty.

Godne polecenia są suplementy na potencję, które zawierają naturalne substancje, pochodzenia roślinnego. Ziołowe preparaty poprawiają erekcję, wydłużają czas wzwodu, umożliwiają odbycie satysfakcjonującego obie strony stosunku seksualnego.

Dużą popularnością wśród młodych mężczyzn cieszą się preparaty zawierającego l-argininę, tj. Eron Plus, Vigra Fast oraz leki na bazie sildenafilu.

W leczeniu zaburzeń erekcji u młodych mężczyzn ważne jest przełamanie wstydu i skorzystanie z pomocy specjalistów lub suplementacja dobrej jakości preparatami.

Bardzo ważne jest znalezienie przyczyn problemów i wdrożenie odpowiedniego postępowania.

Eron Plus – szybka pomoc dla młodych mężczyzn

Naturalny preparat na wzmocnienie erekcji dla mężczyzn w każdym wieku

Eron Plus cieszy się dużą popularnością. Wraz z pojawieniem się na rynku zyskał miano skutecznego i bezpiecznego preparatu, poprawiającego potencję.

Co sprawia, że wyróżnia się na rynku i wybierany jest przez panów w każdym wieku?

Eron Plus (www.eronplus.pl) to przede wszystkim naturalny skład, który zapewnia bezpieczeństwo stosowania. Składa się w 100% z naturalnych składników, tj. l-arginina, korzeń maca, kozieradka, żeń-szeń, buzdyganek naziemny, które w naturalny sposób zwiększają libido, poprawiają funkcje seksualne oraz pomagają utrzymać długą i mocną erekcję.

Dodatkowo preparat pozytywie wpływa na samopoczucie, dodaje energii, zmniejsza stres, reguluje męską gospodarkę hormonalną.

Dodatek l-argininy  powoduje, że do członka napływa więcej krwi, co skutkuje silnymi doznaniami. Regularne zażywanie Eron Plus pozwala kochać się dłużej i namiętnej.

Vigra Fast – naturalna pomoc na męskie kłopoty

Naturalne tabletki na poprawę erekcji

Na rynku dostępne są inne, równie pomocne środki o naturalnym, bezpiecznym składzie.

Jednym z nich jest Vigra Fast (www.vigrafast.pl). W jego skład wchodzi l-arginina, korzeń maca, żeń-szeń oraz buzdyganek naziemny.

Dzięki stosowaniu preparatu funkcje seksualne ulegają znacznej poprawie, panowie odzyskują moc i sprawność. Zaczynają odczuwać silne podniecenie, a osiągniecie pełnej erekcji nie jest żadnym problemem.

Efekty stosowania Vigra Fast pojawiają się szybko, środek występuje w postaci wygodnych kapsułek, które połyka się dwa razy dziennie. Co ważne, po Vigra Fast nie powinny pojawić się efekty efekty uboczne, które często pojawiają się w wyniku zażywania innych preparatów.

Lek na bazie sildenafilu

Vigra Fast i Eron Plus to popularne i skuteczne środki, ale na rynku dostępne są również inne preparaty. Można je kupić na receptę lub wybrać tabletki OTC.

Większość z nich zawiera sildenafil, który znany jest ze swoje skuteczności. Występuje m.in. w takich lekach jak: mensil, iventum, maxigra, maxone, maxon Active Tabletki z jego zawartością zażywa się bezpośrednio przed stosunkiem. Powodują zwiększony napływ krwi do prącia, co wywołuje mocny wzwód.

Warunkiem działania tego typu leków jest występowanie pobudzenia seksualnego. Wadą sildenafilu są skutki uboczne oraz wiele przeciwwskazań, które wykluczają jego stosowanie.

Organizm w krótkim czasie przyzwyczaja się do tej substancji i  szybko trzeba zwiększać dawkę. Młodzi mężczyźni powinni wybierać preparaty bezpieczne, które nie wpłyną na stan zdrowia i nie będą przyczyną wystąpienia chorób czy niedyspozycji.

Najlepiej zdecydować się na preparaty, które działają kompleksowo. Usuwają nie tylko problemy z męskością, ale również poprawiają ogólną kondycję organizmu.

Brak erekcji w młodym wieku – do jakiego lekarza należy się udać?

Wizyta u seksuologa jako sposób na problemy z erekcją dla młodych mężczyzn

Impotencja, słaba erekcja w młodym wieku to powody, które powinny skłonić do wizyty u specjalisty. Wielu panów unika lekarza, obawia się przyznania do swoich problemów, wstydzi się o nich mówić.

To błędne zachowanie, specjalista jest od tego, aby pomóc rozwiązać problem i nie należy go unikać.

W trakcie wizyty może okazać się, że przyczyny zaburzeń potencji są wynikiem problemów zdrowotnych, np. cukrzycy czy nadciśnienia i wymagają diagnostyki oraz leczenia.

Nie warto czekać, aż problemy będą narastać, z pomocy lekarza warto skorzystać wtedy, gdy męskość zacznie zawodzić.

Mężczyźni nie zawsze wiedzą, do jakiego lekarza najlepiej się udać. Możliwości jest kilka. Można zacząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania i wykluczy choroby mogące wpływać na potencję.

Konieczne będzie wykonanie morfologii i innych potrzebnych badań. Lekarz przeprowadzi wywiad i dokona oględzin miejsc intymnych. W ten sposób sprawdzi, czy przyczyną problemów nie są anomalie w budowie członka.

Można również skorzystać z konsultacji u androloga, urologa lub seksuologa. W trakcie badania lekarz wykluczy choroby, zleci dokładną diagnostykę.

Dla młodych mężczyzn najlepszą opcją jest wizyta u seksuologa. Przyczyny problemów z erekcją maja najczęściej podłoże psychologiczne np. zaniżone poczucie własnej wartości, seksuolog pomoże je rozwiązań, ewentualnie zleci terapię.

Psychoterapia może dobywać się indywidualnie lub razem z partnerką. Niezależnie od tego, do jakiego specjalisty mężczyzna zdecyduje się udać, ważne, aby szczerze porozmawiał i przedstawił swój problem.

Problemy z erekcją w młodym wieku – Podsumowanie

Zaburzenia wzwodu mogą wystąpić u wszystkich mężczyzn, również tych w młodym wieku. To dość częste zjawisko, które najczęściej wywołują czynniki psychologiczne.

Seks jest bardzo ważny, ma szczególne znacznie dla młodych ludzi, dlatego należy zrobić wszystko, aby problemy z zaburzeniami erekcji wróciły do normalności. Jest wiele sposobów, ważne aby znaleźć przyczynę problemów i spróbować ją wyeliminować.

Istotna jest odpowiednia suplementacja, która dostarczy do organizmu naturalne, roślinne składniki, które w bezpieczny sposób zadbają o silną erekcję oraz spowodują wzrost libido.

Nie można zapominać o zdrowym trybie życia, dobrze skomponowanej diecie, aktywności i wypoczynku. Te wszystkie elementy oraz wizyta u specjalisty pozwolą znów cieszyć się męskością.

Słabą erekcję w młodym wieku można szybko wyeliminować, trzeba tylko zacząć działać i zadbać o swoją sprawność.