Mensil – Opinie, Cena, Skład – tabletki do rozgryzania i żucia na mocną erekcję

Szukasz szybkiego sposobu na pozbycie się problemów z erekcją? Lek mensil działa w ciągu godziny od podania, stosuje się go w przypadku braku możliwości uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku – Pytanie tylko, czy środek jest naprawdę skuteczny?

Panowie, często pod wpływem reklamy nie wiedzą po który środek sięgnąć – mensil, inventum czy może maxigra? Tak naprawdę nie ma między nimi istotnych różnic, poza formą produktu, w tym wypadku są to tabletki do gryzienia i żucia, a nie pastyli do połknięcia.

Wszystkie wymienione środki to leki OTC dostępne bez recepty na bazie syldenafilu w postaci cytrynianu, w dawce 25 mg w jednej tabletce. Działają w dokładnie ten sam sposób, czyli poprzez rozkurcz mięśni gładkich ciał jamistych i ułatwienie osiągnięcia erekcji.

Jeśli uprawiasz seks okazjonalnie i szukasz szybkiego sposobu na wzmocnienie erekcji, lek na bazie sildenafilu może być dobrym rozwiązaniem.

Dla osób szukających długotrwałego rozwiązania i możliwości bycia gotowym w każdej sytuacji, warto sprawdzić nasz ranking tabletek na potencję. Znajdziesz tam tylko naturalne preparaty na poprawę potencji, które uzupełniają niedobory witamin i minerałów, a także maja korzystny wpływ na układ hormonalny.

Mensil – Co to jest i jak działa?

Mensil to lek o działaniu doraźnym do stosowania u dorosłych mężczyzn w przypadku problemów z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji niezbędnej do odbycia stosunku płciowego. Dzięki selektywnemu hamowaniu fosfodiesterazy typu 5 powoduje rozkurcz mięśni gładkich ciał jamistych, umożliwiając tym samym zwiększony dopływ krwi do członka.

Środek w żaden sposób nie wpływa na wzrost libido i podniecenia seksualnego, jedynie ułatwia osiągnięcie erekcji. Warto mieć na uwadze, że do uzyskania efektu w postaci mocniejszej erekcji, niezbędna jest stymulacja seksualna.

Lek osiąga swoje maksymalne działanie w ciągu godziny od podania.

Dawkowanie leku mensil

Stosowanie produktu jest proste i nie wymaga wiele zaangażowania. Należy stosować 1 tabletkę na 60 minut przed planowanym stosunkiem, nie częściej niż raz na dobę, to wszystko (tabletkę należy rozgryźć i żuć). Lek przyjmowany jednocześnie z posiłkiem może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania.

Lek ma działanie doraźne, dlatego musi być stosowany przed planowaną aktywnością seksualną, a nie jak ma to miejsce w przypadku tabletek na potencję tj. eron plus, vigrafast czy erotabs systematycznie przez okres kilku tygodni.

Jednak w przypadku suplementów diety, nie jest konieczne przyjmowanie tabletek bezpośrednio przed stosunkiem, wystarczy pamiętać o przyjęciu preparatu o dowolnej porze dnia.

Skład tabletek Mensil

Skład mensilu ogranicza się tak naprawdę do jednego składnika – sildenafilu. Pozostałe składniki leku pełnią jedynie rolę pomocniczą/konserwującą.

W jaki sposób działa sildenafil?

Syldenafil to związek organiczny, który należy do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5, powoduje rozkurcz mięśni gładkich ciał jamistych, umożliwiając tym samym nasilony napływ krwi do penisa. Mechanizm ten pozwala na uzyskanie satysfakcjonującej erekcji, umożliwiającej odbycie stosunku.

Niestety, choć dostępny jest bez recepty, może powodować działania niepożądane, dlatego powinien być stosowany tylko w sytuacjach, gdy inne metody zawiodą.

Pozostałe składniki:

Polakrylina potasowa, krzemionka koloidalna bezwodna, laktoza jednowodna, powidon K-30, aspartam (E 951), kroskarmeloza sodowa, aromat miętowy, magnezu stearynian, potasu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny (do ustalenia pH).

Mensil – Opinie mężczyzn

To co od razu rzuca się w oczy, to fakt, że mensil zbiera bardzo dobre opinie. Wystarczy sprawdzić opinie mężczyzn pozostawione na forach czy w porównywarkach cen, aby wiedzieć, że jest to środek warty uwagi.

Panowie pozytywnie oceniają szybkość działania i skuteczność tabletek, oraz łatwą dostępność w niemal każdej aptece (zarówno stacjonarnej jak i online), natomiast jako minus często wymieniana jest cena jaką trzeba zapłacić za 1 opakowanie.

Najczęściej wymienianymi skutkami ubocznymi są ból głowy, szczypiące oczy i zatkany nos. Jeśli nie wiesz czy możesz bezpiecznie stosować lek, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania.

Przy częstszym stosowaniu, środek wypada mało wydajnie i może być sporym obciążeniem dla naszego budżetu.

Mensil – Skutki uboczne

Jak w przypadku każdego leku, tak i w przypadku mensilu mogą wystąpić skutki uboczne. Według producenta, częstym efektem niepożądanym jest ból głowy, co potwierdza się przeglądając komentarze oraz opinie stosujących produkt mężczyzn.

W trakcie stosowania mogą wystąpić także m.in.:

  • uderzenia gorąca
  • zaburzenia widzenia
  • uczucie zatkanego nosa
  • niestrawność
  • nudności

To tylko niewielka część możliwych skutków ubocznych. Przed rozpoczęciem stosowania zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Nie należy stosować produktu w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.

Q&A  – Pytania i odpowiedzi

Jak długo działa mensil?

W przypadku leków na bazie sildenafilu, pierwsze efekty mogą wystąpić już po kilkunastu minutach, jednak pełne stężenie w osoczu krwi występuje w ciągu 60 minut od podania. To jak długo środek będzie działał, zależy od rożnych czynników, jednak według wielu źródeł czas działania może wynosić nawet 12 godzin. Jednym z efektów ubocznych może być wielogodzinna erekcja.

Inventum czy Mensil?

W tym wypadku najlepiej kierować się ceną, dlaczego? Oba produkty zawierają sildenafil w formie cytrianu, w dokładnie tej samej dawce (25 mg) w 1 tabletce. Jeden i drugi środek przeznaczony jest do rozgryzania i żucia, a ich działanie jest identyczne. Dlatego nie powinny wystąpić różnice w trakcie stosowania obu produktów.

Mensil a alkohol?

Jeśli zależy nam na wykorzystaniu możliwości leku w pełni, nie należy spożywać dużych ilości alkoholu przed jego podaniem. Alkohol może osłabiać potencję i utrudnić uzyskanie erekcji.

Czy tabletki są warte zakupu – Podsumowanie

Masz problem z uzyskaniem silnej erekcji i szukasz szybkiego rozwiązania swojego problemu? Lek mensil może być tym czego szukasz. Produkt cieszy się dobrą opinią stosujących go mężczyzn, dostępny jest bez recepty w niemal każdej aptece, a jego działanie odczuwalne jest już w ciągu 60 minut od podania.

Należy pamiętać, że choć lek wydawany jest bez recepty, może powodować skutki uboczne i nie każdy może go stosować. Koniecznie należy zapoznać się z ulotką w której znajdziemy wszystkie możliwe działania niepożądane i przeciwwskazania do stosowania leku.

Dobrym wyjściem może być również skorzystanie z konsultacji z lekarzem, który oceni nasz stan zdrowia i dobierze optymalna dawkę leku do naszych potrzeb. Jeśli jednak zdecydujemy się na stosowanie produktu na własną rękę, należy stosować się do zaleceń producenta odnośnie dawkowania (1 tabletka dziennie).

Forma produktu:Tabletki
Stosowanie:1 tabletka na 60 minut przed stosunkiem
Porcja1 tab.
Ilość tabletek w opakowaniu2, 4
Cena:Poniżej 15 zł
Skład:Sildenafil 25 mg
Przeznaczenie:Lek na zaburzenia erekcji