L-arginina a potencja u mężczyzn: Jak działa i jakie daje efekty?

Zaburzenia potencji to problem, który spędza sen z powiek sporej grupie mężczyzn. Mocna, silna erekcja to synonim męskości, dlatego zaburzenia funkcji seksualnych budzą niepokój, przerażenie i frustracje.

Naturalna l-arginina na poprawę potencji i erekcję dla mężczyzn
Arginina na męską potencję

Panowie szukają sposobów na rozwiązanie swoich problemów, stosują różnorakie metody, które nie zawsze przynoszą oczekiwany skutek.

W przypadku zaburzeń erekcji nie warto eksperymentować. Ten artykuł poświęcony jest l-argininie na potencję, która szybko i bezpiecznie pomoże rozwiązać kłopoty z erekcją. 

Poznasz także dwa skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne środki, tj. Eron Plus (www.eronplus.pl) czy VigraFast (www.vigrafast.pl), które działają szybko i kompleksowo. 

Czym jest l-arginina i jak wpływa na męską potencję?

Jest wiele składników, które skutecznie wspomagają prawidłową erekcję.

Jednym z nich jest l-arginina, która cieszy się ogromną popularnością. Jest składnikiem wielu preparatów, które poprawiają męskość i sprawiają, że erekcja jest silna i długa.

Co takiego sprawia, że l-arginina na potencje ma tak wysoką skuteczność?

L-arginina to związek chemiczny, który należy do grupy aminokwasów białkowych pochodzenia roślinnego. Występuje naturalnie w organizmie, ale jej poziom jest niski, dlatego do osiągnięcia dobrych efektów, należy ją regularnie uzupełniać.

Niedobory tego składnika mogą mieć przykre konsekwencje dla całego organizmu, dlatego w wielu przypadkach niezbędne jest uzupełnienie braków.

Można to robić poprzez dobrze zbilansowaną dietę lub wybierając dobrej jakości suplementy. L-arginina działa nie tylko na potencje, ma wiele dodatkowych funkcji, warto więc włączyć ją do codziennej diety.

Substancja jest często stosowana przez sportowców, pomaga zwiększyć możliwości wysiłkowe, a także przyśpiesza proces regeneracji organizmu. Jest skutecznym środkiem do leczenia bezpłodności. Powoduje m.in.:

 • Zwiększenie masy mięśniowej,
 • Szybką produkcję hormonu wzrostu,
 • Usuwa nadmiar szkodliwego amoniaku,
 • Zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby układu sercowego,
 • Powoduje zwiększoną produkcję nasienia,
 • Usprawnia ruchliwość plemników,
 • Wzmaga produkcje tlenku azotu.

To ostatnie działanie, czyli stymulacja syntezy tlenku azotu, ma największe znaczenie w leczeniu zaburzeń potencji. Tlenek azotu wytwarzany jest w procesie przemiany l-argininy, produkowany jest w zakończeniach nerwowych ciał jamistych prącia.

W wyniku zachodzących tam reakcji chemicznych, dochodzi do zwiększonego przepływu krwi do narządów intymnych oraz rozszerzenia naczyń krwionośnych, które skutkują usztywnieniem i powiększeniem obwodu prącia.

Jeżeli organizm otrzyma dodatkową porcje argininy, funkcje seksualne będą silniejsze, co pomoże zredukować problemy trapiące wiele mężczyzn.

Tlenek azotu ma bardzo znaczący wpływ na podniesienie jakości życia seksualnego mężczyzn i zwiększenie odczuwania doznań seksualnych.

Powoduje, że bodźce dotykowe są dużo silniejsze, panowie szybciej odczuwają podniecenie, które utrzymuje się przez cały stosunek.

L-arginina pozwala cieszyć się namiętnym seksem wszystkim panom, którzy z różnych przyczyn mają problemy z tą sferą życia. Jest skuteczna na problemy z potencją spowodowane trybem życia, małą aktywnością fizyczną czy złą dietą.

Suplemetacja aminokwasu L-argininy powinna być połączona z innymi składnikami , które również mają potwierdzone działanie na sprawność seksualną i wzrost libido i osiągnięcie silnego wzwodu. Warto łączyć ją m.in. z wyciągiem z buzdyganka naziemnego, żeń-szeniem czy kozieradką. 

Jaka dawka argininy na potencje?

Arginina ma silne działanie na erekcję, ale należy ją stosować w odpowiednich proporcjach. Uważa się, że bezpieczna dla organizmu dawka argininy na potencje wynosi od 3 do 6 gramów substancji dziennie.

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaka ilość będzie odpowiednia dla danej osoby, ponieważ jest to zależne od wielu czynników, m.in. trybu życia, a także składu zażywanego suplementu oraz ilości składników aktywnych. Na duże niedobory l-argininy narażone są osoby, które cierpią na:

 • Częste, długotrwałe infekcje,
 • Mają zdiagnozowana choroby układu sercowo-naczyniowego,
 • Żyją w ciągłym stresie, odczuwają długotrwałe zmęczenie,
 • Przyjmują duże ilości leków,

Aby środek przyniósł długotrwały efekt, powinien być stosowany przez kilka tygodni.

Na rynku dostępne są tabletki na potencję z l-argininą, które stosuje się ok. 30-60 minut przed stosunkiem oraz takie, które można stosować w dowolnym czasie.

Dobrą opcją jest wybranie produktu, który składa się z dwóch tabletek, np. Eron Plus. Jedna, stosowana przed współżyciem, szybko poprawia wzwód i podnosi libido oraz przepływ krwi, druga usuwa przyczyny niedyspozycji i powoduje, że problemy znikają na długi czas.

Suplementy diety na potencję z l-argininą

Na rynku dostępnych jest wiele środków, których zadaniem jest zwiększenie libido i przywrócenie prawidłowych funkcji seksualnych.

Niektóre z nich dostępne są na receptę, inne można kupić bez wskazań lekarza. Chcąc zadbać o prawidłową potencję i wysokie libido, warto zdecydować się na preparaty ziołowe, o naturalnym składzie.

Dzięki temu do minimum zostanie zmniejszone ryzyko wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych, a roślinne preparaty dodatkowo wpłyną na poprawę zdrowia, zapewnią dobre samopoczucie i dużą dawkę energii.

Godne polecenia są dwa znane suplementy, które zawierają m.in. omawianą wczesnej l-argininę. Dlaczego warto po nie sięgnąć i jakie przynoszą rezultaty?

Eron Plus – silna potencja zamknięta w dwóch kapsułkach

Eron Plus to preparat na zaburzenia erekcji, który zdobywa coraz większe grono zadowolonych klientów. Dlaczego tak jest?

Odpowiedź jest prosta. Produkt ma innowacyjny skład, dzięki czemu działa szybko, kompleksowo i skutecznie.

Składa się z dwóch kapsułek, które w połączeniu tworzą produkt, który długotrwale usuwa problemy z erekcją, pozwala cieszyć się utraconą wcześniej męskością.

W skład produktu wchodzą tylko naturalne składniki, które znane są ze swojej skuteczności. W Eron Plus można znaleźć:

 • L-argininę – to aminokwas. Działa kompleksowo poprawia funkcje seksualne, podnosi poziom libido i potęguje doznania. Dodatkowo podnosi wydolność organizmu oraz potęguje napływ krwi do naczyń krwionośnych, dlatego stosunki mogą trwać dużo dłużej i powodować silne orgazmy,
 • Korzeń maca – poprawia erekcje, powoduje, że stają się mocniejsze i dłuższe. Ma pozytywny wpływ na ruchliwość i żywotność plemników, wyraźnie zwiększa popęd płciowy.
 • Kozieradkę – podnosi libido, dodaje energii oraz podnosi poziom testosteronu. Doskonale reguluje męską gospodarkę hormonalną.
 • Zeń-szeń – działa przeciwstresowo, pobudzająco, wpływa na produkcję hormonów oraz poprawia nastój. Powoduje zwiększone uwalnianie tlenku azotu, a to wywołuje lepsze usztywnienie penisa.
 • Buzdyganka naziemnego – wzmacnia erekcje, zawiera naturalny hormon, który wydłuża czas stosunków seksualnych i wpływa na moc erekcji.

Eron Plus zajmuje najwyższe miejsca w rankingach preparatów na potencję. WIelu mężczyzn stosujących l-argininę na erekcję zauważyło znaczącą poprawę funkcji seksualnych.

Niewątpliwą zaletą produktu są składniki, których stosowanie jest bardzo bezpieczne, szczególnie w porównaniu z lekami na bazie sildenafilu. Są całkowicie naturalne, a ich kompozycja została opracowana przy użyciu najwyższych norm i standardów.

Dzięki temu preparat jest bardzo łatwo przyswajalny, za mechanizm działania bardzo prosty, przywraca radość z bycia we dwoje, podnosi męską samoocenę. Polecany jest dla wszystkich mężczyzn, którym zależy na udanym współżyciu, zwiększeniu doznań miłosnych oraz silnej erekcji. Pozwala kochać się dłużej, dając ogromną satysfakcje dla obojga partnerów.

VigraFast – męska siła w naturalnych składnikach

Kolejnym godnym uwagi suplementem diety, poprawiającym męską potencję, jest Vigra Fast.

Preparat, podobnie jak Eron Plus, zawiera tylko naturalne składniki, które są gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności. 

W jego skład wchodzi popularna l arginina, korzeń maca, żeń-szeń i buzdyganek naziemny.

Preparat przywraca wiarę w swoje umiejętności, pozwala panom znów poczuć się supermenem, który sprosta największym wymaganiom swojej partnerki.

Efekty stosowania Vigra Fast widoczne są już w ciągu 14 dni. Środek skutecznie usuwa problemy z potencją, nie powodując przykrych skutków ubocznych, występujących po innych preparatach na lepszą erekcję.

Wzmacnia wzwód, który jest jednakowo mocno w czasie trwania całego stosunku. VigraFast występuje w postaci łatwych do połknięcia kapsułek, które zażywa się dwa razy dziennie.

Jakie produkty zawierają argininę?

Produkty spożywcze zawierające argininę

L-argininę można dostarczać do organizmu za pomocą diety. Niestety, nie jest to łatwe, wymaga sporo czasu i dokładnego komponowania posiłków.

Arginina wchodzi w skład produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, można ją znaleźć m.in. w mięsie, nasionach, niektórych warzywach i nabiale.

Warto jednak od czasu do czasu przyrządzić dania, które zawierają spore ilości tego jakże ważnego składnika. Można również zamienić przekąski, tj. chipsy czy paluszki na dużo bardziej zdrowe orzechy, migdały czy pestki słonecznika.

W ten sposób organizm w naturalny sposób wzbogaci się o substancję, która poprawia libido i wzmacnia erekcję. Największe ilości l-argininy można znaleźć w takich produktach jak:

 • Mięso wołowe 1,36 g/100 gram produktu,
 • Ziarna sezamu 2,47 g/100 gram produktu,
 • Orzechy włoski 2,44/100 gram produktu,
 • Słonecznik 2,34/100 gram produktu,
 • Soczewica 2,26/100 gram produktu,
 • Migdały 2,15/100 gram produktu,
 • Orzechy laskowe 2,07/100 gram produktu
 • Orzechy ziemne 1,93/100 gram produktu
 • Kasza gryczana 1,77/100 gram produktu,
 • Łosoś 1,15/100 gram produktu,
 • Jaja 0,77/100 gram produktu,
 • Płatki owsiane 0,72/100 gram produktu,
 • Pieczywo pszenne 0,72/100 gram produktu,
 • Pieczywo żytnie 0,27/100 gram produktu,
 • Szpinak 0,18/100 gram produktu,
 • Mleko 0,11/100 gram produktu.

Regularne spożywanie wymienionych produktów pomoże przeciwdziałać problemom z erekcją, a także przyczyni się do lepszego zdrowia i samopoczucia.

Skutki uboczne stosowania l-argininy

Arginina na potencję jest dobrze przebadana i bezpieczna, ale musi być przyjmowana w określonych dawkach. Nie powinna być stosowana w nadmiarze, ponieważ może wywołać niepożądane objawy i problemy ze zdrowiem.

Przed zastosowanie suplementów warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, który pomoże dobrać odpowiednią dawkę. Ważne, aby nie łączyć ze sobą kilku preparatów, należy wybrać jeden, o dobrze dobranym składzie i stosować go regularnie, według zaleceń producenta.

Nadmiar substancji może powodować problemy zdrowotne, np. wzrost poziomu glukozy we krwi, co jest szczególnie niebezpieczne dla osób chorujących na cukrzycę.

Może również potęgować działanie leków na rozrzedzenie krwi oraz wydłużać czas gojenia się ran. Zdarza się, że nadmiar l-argininy może wywołać problemy z nerkami, czy wątrobą.

Przedawkowanie może także spowodować nudności, wymioty i ból brzucha. Środki z zawartością l-argininy mogą być przyjmowane przez osoby dorosłe, przed ich użyciem należy zapoznać się z ulotką dołączoną od producenta i stosować produkt zgodnie z podanym zaleceniami.

Prawidłowe przyjmowanie preparatów zawierających l-argininę jest w pełni bezpieczne, dlatego nie warto z nich rezygnować.

L-arginina a potencja – Podsumowanie

Jak widać, arginina jest substancją o wszechstronnym działaniu. Dzięki jej stosowaniu wielu panów może zapomnieć o łóżkowych problemach i znów cieszyć się udanym współżyciem.

Najlepiej zdecydować się na wysokiej jakości suplementy, które zawierają jeszcze inne, równie skuteczne składniki. Dzięki temu efekty przyjdą szybko i pozytywnie zaskoczą mężczyzn i ich partnerki.