Jak powiększyć penisa? – 6 skutecznych sposobów na wzrost członka w 2022

Jak powiększyć penisa? – to jedno z najczęściej zadawanych przez mężczyzn pytań.

W tym artykule poznasz zarówno domowe i w pełni naturalne sposoby na powiększenie członka, jak i te mniej lub bardziej inwazyjne metody chirurgiczne.

Poradnik na temat sposobów powiększania penisa
Zobacz produkty nr1 w kategoriach:
Tabletki, pompki i ekstendery

Każda z podanych metod ma nieco inny sposób działania oraz może różnić się uzyskanymi efektami.

Jedne mają wpływ na pogrubienie penisa (kwas hialuronowy), inne na jego wydłużenie (nacięcie więzadeł).

Preparaty w formie tabletek natomiast, zwiększają ogólną masę penisa poprzez wzrost objętości ciał jamistych.

Rekomendacja sizemed to naturalne preparaty w formie tabletek.

Dlaczego właśnie one?

Przede wszystkim ze względu na małą inwazyjność i prostotę stosowania. Ta forma powiększania członka nie wymaga żadnej ingerencji chirurgicznej. Samo stosowanie suplementu zajmuje niewiele czasu, który możemy wykorzystać choćby na pracę czy przyjemności.

Niesłabnącą od lat popularnością cieszą się preparaty takie jak member xxl i penilarge, to po nie mężczyźni sięgają najczęściej. Klikając w nazwy produktów, dowiesz się więcej na temat ich działania i skuteczności.

Jednak największą zaletą wspomnianych wyżej preparatów, jest możliwość zwrotu pieniędzy w przypadku braku zadowalających efektów. Oba produkty objęte są tego typu gwarancją, a wynosi ona od 30 do nawet 90 dni w przypadku tabletek member xxl.

Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Czy rozmiar ma znaczenie - Miarka do pomiaru penisa
Średnia długość członka to 12-15 cm – na ile rozmiar ma znaczenie?

Pewnie wielokrotnie czytałeś lub słyszałeś wypowiedzi „ekspertów”, że rozmiar nie ma znaczenia? Niestety, każdy mężczyzna, którego penis ma mniej niż 15 cm (średnia długość penisa w Polsce to 12-15 cm) długości będzie innego zdania.

Długość penisa oraz jego obwód są bardzo istotne. Nie tylko pod względem samego zaspokojenia partnerki, ale przede wszystkim dla naszej psychiki i pewności siebie.

Penis był, jest, i pewnie zawsze będzie symbolem męskości. Dlatego, żaden mężczyzna nie będzie czuć się komfortowo, idąc pod prysznic po skończonym treningu z członkiem o wielkości 10 cm. Niestety, takie są realia, bez względu na to, co możemy przeczytać w internecie.

Jednak, zdecydowanie ważniejszy od samej długości penisa, jest jego obwód. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na te metody, które wpływają nie tylko na wydłużenie penisa, ale przede wszystkim na jego pogrubienie.

Tutaj do wyboru mamy kwas hialuronowy (działanie natychmiastowe), preparaty w formie kapsułek lub kremów, a także pompki oraz ekstendery.

Jak powiększyć penisa: Na co zwracać uwagę przy wyborze metody?

Żeby odpowiednio dobrać metodę dla siebie, musisz zadać sobie kilka pytań. Pozwoli Ci to na wykluczenie tych sposobów, które z dowolnych przyczyn nie są dla Ciebie właściwe.

 • Czy stać mnie na wydanie kilku tysięcy złotych na zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?
 • Czy mogę pozwolić sobie na długą rekonwalescencję po zabiegu wydłużenia penisa poprzez nacięcie więzadeł?
 • Czy jestem uczulony na którykolwiek ze składników interesującego mnie suplementu?
 • Czy znajdę czas na codzienne i czasochłonne wykonywanie tych samych ćwiczeń, przez kilka miesięcy każdego dnia?

Ten wstępny sposób selekcji pozwoli Ci od razu przejść do opisu konkretnego sposobu na powiększenie penisa, który będzie najbardziej odpowiadał Twoim oczekiwaniom i możliwościom.

Jak naturalnie powiększyć penisa – bez ingerencji chirurgicznej?

W tej części przedstawię Ci 3 popularne wśród mężczyzn sposoby, które nie wymagają tak dużych nakładów finansowych co metody operacyjne. W celu naturalnego powiększenia członka wykorzystuje się tabletki na bazie składników roślinnych, pompki próżniowe, a także ekstendery.

Metody uporządkowane są w kolejności od tych najłatwiejszych do wdrożenia, po te które wymagają więcej zaangażowania oraz ilości poświęconego czasu. Pamiętaj, że każda metoda ma swoje wady, jak i zalety, wszystkie z nich znajdziesz pod opisem.

Metoda nr 1: Naturalne tabletki na powiększenie penisa

Zestawienie preparatów member xxl i penilarge
Member XXL i Penilarge – Bestsellery wśród tabletek na penisa

Tabletki to z pewnością jedna z najczęściej wybieranych metod powiększania penisa.

Nic w tym dziwnego, ich stosowanie jest banalnie proste i ogranicza się do przyjęcia porcji suplementu o dowolnej porze dnia.

Kurację możesz przeprowadzić bardzo dyskretnie, w dowolnym miejscu, wystarczy zabrać ze sobą niewielkich rozmiarów opakowanie.

W dodatku jest to jedna z nielicznych metod, która pozwala odzyskać pieniądze w przypadku braku zadowolenia z uzyskanych efektów (tutaj dowiesz się więcej o gwarancji).

Według deklaracji producentów, możliwy wzrost rozmiaru penisa, dzięki systematycznemu stosowaniu tabletek, to nawet do 8 cm w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Niestety nie ma żadnych niezależnych badań, czy dowodów naukowych, które jednoznacznie potwierdziłyby ich skuteczność. Jednak w internecie (fora, blogi, komentarze w serwisach aukcyjnych) dostępnych jest wiele opinii, które zapewniają o ich wysokiej skuteczności w powiększaniu rozmiaru członka.

Na oficjalnej stronie preparatu member xxl (www.memberxxl.pl) znajdziemy informacje, że w trakcie testów przeprowadzonych na grupie mężczyzn w różnym wieku (od 22 do 50 lat) uzyskano średni wzrost rozmiaru penisa o 5 cm w zaledwie 12 tygodni.

Jak działają tabletki?

W dużym skrócie działanie tego typu produktów polega na dostarczeniu do organizmu składników odżywczych, nasilających dopływ krwi do penisa. Ciała jamiste pod wpływem zwiększonej ilości krwi znacznie zwiększają swoją objętość. W efekcie prowadzi do wzrostu rozmiaru penisa na całej jego powierzchni.

W teorii wszystkie dostępne preparaty działają tak samo, jednak to od jakości oraz proporcji poszczególnych składników zależeć będzie „siła” danego produktu. Warto więc sięgać po te preparaty, które na rynku są od dłuższego czasu i nieprzerwanie cieszą się dużym zaufaniem.

Obecnie warte wyróżnienia są 2 dostępne na rynku suplementy – member xxl oraz penilarge.

Zalety
 • Przystępna cena
 • Naturalny skład
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Łatwe stosowanie
Wady
 • Działanie uzależnione od indywidualnych predyspozycji
 • Trzeba poczekać na efekty nawet do kilku tygodni

Metoda nr 2: Pompki próżniowe

Bathmate Hydro7 - Skuteczny sposób na to większego członka
Bathmate Hydro7 – Połączenie wysokiej jakości i przystępnej ceny

Pompki do penisa to również popularna wśród mężczyzn metoda powiększania członka. Jednak w tym wypadku, konieczne jest poświęcenie większej ilości czasu i spora dawka samozaparcia.

Sposób ten wymaga systematycznych 15-20-minutowych treningów z wykorzystaniem urządzenia, co sprawia, że metoda ta nie będzie odpowiednia dla każdego.

Jeśli dużo pracujesz, uczysz się lub często jesteś poza domem, pompki mogą nie być najlepszym wyborem. W takiej sytuacji warto rozważyć mało inwazyjny zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub skorzystać z kuracji naturalnymi suplementami.

Jaka jest skuteczność pompek do penisa?

Wysokiej jakości pompki jak bathmate Hydro7 czy Bathmate Hydroextreme7 mogą zapewnić wydłużenie penisa o 7 cm oraz pogrubienie nawet do 3 cm (wg deklaracji producenta) w 3 miesiące.

Warto wybierać tylko bezpieczne i certyfikowane urządzenia, unikać natomiast tanich modeli dostępnych na aukcjach internetowych. Urządzenia wykonane ze słabej jakości materiałów mogą doprowadzić nawet do uszkodzenia penisa, np. poprzez wytworzenie zbyt silnego ciśnienia wewnątrz cylindra.

Na czym polega mechanizm działania pompek wodnych i próżniowych?

Pod wpływem silnego ciśnienia wytworzonego wewnątrz cylindra, dochodzi do licznych mikrouszkodzeń w obrębie tkanek penisa oraz rozrostu ciał jamistych. W efekcie prowadzi to do zwiększenia ilości krwi mogącej napłynąć do członka.

Pompki próżniowe są również zalecane przez urologów i seksuologów w przypadkach zaburzeń erekcji — ED. Mogą posłużyć także do uzyskania silniejszego i dłużej utrzymującego się wzwodu bezpośrednio przed stosunkiem.

Zalety
 • Jednorazowy zakup (do wielokrotnego użytku)
 • Prostota stosowania
 • Wzmocnienie erekcji
Wady
 • Brak możliwości zwrotu urządzenia
 • Wysoka cena (w zależności od modelu)

Metoda nr 3: Ekstendery do penisa

Ekstender Male Edge Basic jako sposób na powiększenie penisa
Male Edge Basic – Znajdź najlepszą cenę

Ostatnim ze sposobów na to, jak powiększyć penisa bez ingerencji chirurgicznej są urządzenia typu ekstender (np. Male Edge Basic).

Działanie ekstenderów opiera się na prostej, ale wysoce skutecznej metodzie trakcji, czyli długotrwałemu poddawaniu członka rozciąganiu. Pod wpływem trakcji, komórki ulegają podziałowi i rozmnożeniu (proces cytokinezy), zwiększając masę prącia na całej jego długości.

Według testów klinicznych skuteczność tego typu urządzeń sięga 97% i pozwala uzyskać wzrost rozmiaru penisa nawet o kilka centymetrów.

Brzmi jak metoda idealna, prawda? Niestety tylko w teorii. Prawdą jest, że ekstendery mogą zapewnić realne wydłużenie penisa oraz wyprostować jego krzywizny. Jednak konieczność wielogodzinnego korzystania z urządzenia, w wielu przypadkach jest niewykonalne.

Noszenie ekstendera nie należy do szczególnie wygodnych. Wizyta w toalecie, praca, uczelnia czy wyjście ze znajomymi to konieczność ściągnięcia urządzenia. Trudno sobie wyobrazić noszenie go pod ubraniem w trakcie codziennych aktywności, pomimo licznych zapewnień producentów.

Minusem jest również cena samego ekstendera, która w zależności od wybranego modelu może wahać się między 399,00 a 799,00 pln. Warto jednak wspomnieć, że niektóre ekstendery, podobnie jak tabletki na powiększenie penisa, objęte są gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku nieuzyskania zadowalających efektów.

Zalety
 • Wysoka skuteczność (97% w testach klinicznych)
 • Jednorazowy zakup (do wielokrotnego użytku)
 • Zniwelowanie krzywizn penisa
 • Możliwość odzyskania pieniędzy (niektóre modele)
Wady
 • Wysoka cena
 • Niski komfort użytkowania
 • Konieczność wielogodzinnego noszenia urządzenia

Jak powiększyć penisa domowymi sposobami?

Ta część poświęcona jest domowym sposobom na powiększenie penisa. Sposoby te są w pełni darmowe i nie wymagają żadnych dodatkowych inwestycji. Jedyne co będzie niezbędne, aby uzyskać widoczne rezultaty to mnóstwo wolnego czasu i samozaparcia.

Niestety, trening manualny to konieczność codziennego powtarzania tych samych czynności, przez wiele tygodni lub nawet miesięcy.

Metoda nr 4: Ćwiczenia na powiększenie członka

Ćwiczenia manualne są bardzo zbliżone w swoim działaniu do pompek próżniowych, które omawialiśmy wcześniej. Jednak w tym wypadku na efekty trzeba poczekać nieco dłużej. Nie są one również tak wyraźne, jak podczas korzystania ze specjalistycznych urządzeń.

Popularne są szczególnie dwie metody, jelqing (inaczej dojenie penisa) oraz klasyczne rozciąganie. Treningi w początkowej fazie mogą wydawać się dość krótkie i przyjemne krótkie (5-10 minut). Jednak wraz ze wzrostem stopnia wytrenowania, mogą zająć nawet 50-60 minut.

Ćwiczenia na powiększenie penisa (kliknij w link i dowiedz się więcej) mają także swoje zalety.

Jedną z nich jest możliwość wykonania treningu w dowolnym miejscu, bez konieczności transportu pompki czy ekstendera. Wakacje, wyjazd służbowy? Możesz bez problemu kontynuować trening penisa.

Czy ta metoda jest dla mnie?

Masz dużo wolnego czasu i ograniczony budżet? Jeśli, tak, to ćwiczenia manualne mogą być ciekawą alternatywą. Jeśli jednak nie narzekasz na nadmiar wolnego czasu lub prowadzisz aktywny tryb życia — inne metody mogą okazać się lepszym wyborem.

Operacyjne sposoby na wzrost rozmiaru prącia

W tej części znajdziesz metody o niskim (kwas hialuronowy) oraz dużym (nacięcie więzadeł) stopniu inwazyjności.

W przypadku metod chirurgicznych mamy do wyboru pogrubienie członka lub jego wydłużenie. Warto wziąć również pod uwagę, że uzyskany efekt może być mniej lub bardziej widoczny oraz nie zawsze trwały.

Metoda nr 5: Powiększenie penisa kwasem hialuronowym

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego to zabieg o bardzo małej inwazyjności, dlatego wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym. Trzeba przyznać, że ta forma powiększania cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego tak się dzieje?

Uzyskany efekt pogrubienia penisa jest niemal natychmiastowy, a do domu w większości przypadków można wrócić już tego samego dnia. Jest to ogromna zaleta i coś, co wyróżnia tę metodę na tle pozostałych sposobów, gdzie na efekty trzeba poczekać znacznie dłużej.

Warto mieć jednak na uwadze, że zabieg ten co prawda wpływa w pewnym stopniu na długość członka, ale tylko w stanie spoczynku, bez realnego wpływu na wydłużenie penisa w stanie erekcji.

Ponadto, substancja wykorzystywana w tego typu zabiegach jest w pełni biodegradowalna. Oznacza to, że efekt nie jest trwały, a uzyskany wzrost utrzymuje się do 24 miesięcy. Sporym minusem jest także wysoki koszt zabiegu, w zależności od kliniki możemy zapłacić od 1000 do nawet 8000 pln.

Przed wyborem kliniki warto zrobić skrupulatne rozeznanie i sprawdzić opinie na temat samej klinik oraz osoby, które ma przeprowadzać zabieg. W wielu przypadkach bardzo niska cena zabiegu powinna być sygnałem alarmowym.

Zalety
 • Natychmiastowy efekt pogrubienia
 • Mała inwazyjność zabiegu
Wady
 • Nietrwały efekt (do 24 miesięcy)
 • Wysoki koszt zabiegu (w zależności od kliniki – od 1000 do nawet 8000 pln)
 • Możliwe zgrubienia wyczuwalne pod skórą

Metoda nr 6: Operacyjne powiększenie penisa

Operacyjne wydłużenie penisa

Operacyjne wydłużenie penisa znalazło się na samym końcu listy nie bez przyczyny.

Bez wątpienia jest to najbardziej inwazyjna metoda ze wszystkich, które możesz znaleźć w tym zestawieniu.

Zabieg polega na nacięciu więzadeł wieszadłowych i uwidocznieniu tej części penisa, która znajduje się wewnątrz ciała. Średni wzrost długości dla tej metody to 1,3 cm. Warto podkreślić, że samo wykonanie zabiegu nie wystarczy. Jeśli zależy nam na uzyskaniu zadowalającego wyniku, konieczne będzie noszenie urządzenia rozciągającego, które pozwoli utrwalić osiągnięty wzrost męskości.

Do minusów z pewnością można zaliczyć ryzyko zakażenia po zabiegu, możliwość wystąpienia zaburzeń erekcji czy uszkodzenia nerwów. Jest to również jedna z bardziej kosztownych metod, w wielu klinikach ceny zaczynają się od 4000 pln.

Jak powiększyć członka: Pytania i odpowiedzi

Czy da się powiększyć penisa?

Tak, powiększenie penisa jest możliwe. Bardzo ważny jest jednak wybór odpowiedniej metody, ponieważ nie wszystkie są tak samo skuteczne.

Możemy skorzystać z ćwiczeń manualnych, które są w pełni darmowe, jednak wymagają wielu tygodni lub nawet miesięcy, aby uzyskać jakiekolwiek widoczne efekty.

Wielu mężczyzn, coraz częściej decyduje się na skorzystanie z kompleksowych preparatów na bazie naturalnych, ziołowych składników. Przystępna cena, łatwość przeprowadzenia kuracji i wysoki stopień dyskrecji to największe zalety tej formy powiększania penisa.

Coraz popularniejsze stają się również zabiegi polegające na wstrzyknięciu pod skórę specjalnego żelu na bazie kwasu hialuronowego. To, co wyróżnia tę metodę na tle pozostałych, to natychmiastowy i gwarantowany efekt pogrubienia członka.

Jak wydłużyć penisa?

Jeśli zależy Ci jedynie na wydłużeniu członka, bez wzrostu jego obwodu, dobrym wyborem może okazać się zabieg polegający na nacięciu więzadeł wieszadłowych. Ten sposób nie wpływa na pogrubienie penisa, a jedynie na zwiększenie jego długości, szczególnie w stanie spoczynku.

Jak pogrubić penisa?

Dla tych mężczyzn, którzy nie narzekają na zbyt krótkiego członka, a jedynie chcą zwiększyć jego obwód, polecamy skorzystanie z zabiegu z wykorzystaniem specjalnego żelu.

Wypełnienie prącia kwasem hialuronowym może zapewnić natychmiastowe zwiększenie obwodu, bez konieczności długiej rekonwalescencji czy ryzyka powikłań.

Niestety sam zabieg nie należy do najtańszych, a efekt utrzymuje się do 24 miesięcy od momentu wypełnienia.

Podsumowanie

Jeśli dotarłeś do końca niniejszego zestawienia 6 skutecznych sposobów na wzrost męskości według sizemed, to wiesz już jak powiększyć penisa i poprawić jakość swojego życia seksualnego.

W pierwszej kolejności warto rozważyć skorzystanie z bezpieczniejszych, mniej inwazyjnych i niewymagających dużych nakładów finansowych metod. Takich jak np. tabletki, pompki czy klasyczne ćwiczenia manualne.

Jeśli nie dadzą one oczekiwanych rezultatów, zawsze możesz rozważyć sposoby nieco bardziej inwazyjne. Np. powiększenie penisa za pomocą żelu na bazie kwasu hialuronowego, lub operacyjnego wydłużenia prącia.

+