Jak działają tabletki na potencje? Kompletny przewodnik 2020

Zaburzenia potencji dotyczą znacznej grupy mężczyzn, w różnym wieku.

Kiedyś była to przypadłość osób starszych, obecnie obniżenie sprawności seksualnej obserwuje się u panów w młodym i średnim wieku.

Lekarka trzymająca tabletki na potencję

Przyczyny tego problemu są zróżnicowane i zależą od wielu czynników.

Zaburzenia erekcji wynikają z obecnie panującego stylu życia, złej diety, braku czasu na odpoczynek, długotrwałego stresu i niskiej aktywności fizycznej.

Często ich przyczyną są występujące choroby, zaburzenia hormonalne czy przyjmowanie niektórych leków.

Czynnikiem, który bardzo często obniża libido i powoduje problemy w życiu seksualnym, jest palenie papierosów, a także problemy w związku i stany depresyjne.

Aby rozwiązać ten kłopotliwy i wpływający na całe życie problem, mężczyźni stosują różne środki i znane metody. Najczęściej wybierają tabletki na potencję bez recepty. Są łatwe w stosowaniu i często przynoszą zadowalające rezultaty.

W jakim celu stosuje się tabletki na potencję?

Tabletki na potencję mają wspomóc naturalne funkcje organizmu i umożliwić prowadzenie regularnego i przynoszącego zadowolenie życia seksualnego.

Stosowanie tabletek na potencję poprawia pewność siebie, podnosi samoocenę, co jest bardzo ważnym czynnikiem dla większości panów. 

Pomagają mężczyznom w odzyskaniu wiary w siebie, poprawiają wzwód i umożliwiają odbycie pełnego i satysfakcjonującego stosunku płciowego.

Mechanizm działania tabletek na potencję

Ich działanie polega na oddziaływaniu na układ krążenia i podwyższeniu dopływu krwi do członka. Dzięki temu powodują powstanie podniecenia, co z kolei powoduje wystąpienie mocnej erekcji.

Część mężczyzn decyduje się na środki dostępne na receptę, zapisywane przez lekarza. Jednak większość panów unika wizyty u specjalisty, która często jest krepująca i wymaga przyznania się do swoich niedyspozycji.

Mężczyźni chętnie sięgają po środki dostępne bez recepty, które są ogólnodostępne, powinny być bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla organizmu.

Najważniejszy w tabletkach na potencje jest składnik aktywny, który szybko rozwiązuje problem z brakiem wzwodu.

W aptekach jest ogromny wybór suplementów, redakcja Sizemed poleca preparat Eron Plus (www.eronplus.pl). To środek, który jest w wysoce bezpieczny, dlatego z powodzeniem może być stosowany przez panów w każdym wieku.

Korzyści z przyjmowania preparatu są szybko zauważalne. Środek składa się z naturalnych składników pochodzenia roślinnego, które poprawiają kondycję całego organizmu, usprawniają erekcje oraz zwiększają odczuwanie doznań seksualnych. Co bardzo ważne, Eron Plus nie powoduje skutków ubocznych, które mogą pojawić się po użyciu innych preparatów.

Szybko i skutecznie poprawia jakość życia seksualnego, pozwala cieszyć się utraconą bliskością i byciem we dwoje.

Naturalne preparaty na potencje – męskość ukryta w naturze

Opakowanie preparatu dla osób z problemami z potencją
Eron Plus – www.eronplus.pl

Preparaty na potencje muszą być nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Ważne, aby nie powodowały skutków ubocznych i nie były przyczyną wystąpienia chorób czy gorszego samopoczucia.

W aptekach i sklepach zielarskich można zaopatrzyć się w preparaty, których głównym składnikiem są zioła i składniki pochodzenia naturalnego.

Warto po nie sięgnąć i przekonać się, że naturalne substancje mają bardzo dużą wartość.

Na problemy z potencją dobre działanie ma m.in.:

 • żeń-szeń – to środek uznawany za silny afrodyzjak. Ma pozytywne działanie na silną erekcję, dodaje siły, energii i witalności. Ma działanie na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Likwiduje zmęczenie, działa przeciwstresowo i przeciwdepresyjne.
 • korzeń maca – jest to roślina pełna witamin, aminokwasów, steroli i minerałów. Składnik ma doskonały wpływ na podniesienie libido, ułatwia utrzymanie erekcji, pomaga zwiększyć płodność. Ma doskonały wpływ na gospodarkę hormonalną oraz kondycję całego organizmu.
 • lubczyk – to zioło, które od dawna uznawane jest za afrodyzjak. Zwiększa podniecenie, pomaga nabrać ochoty do aktywności seksualnej. Dzięki temu, że powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, ułatwia osiągniecie wzwodu i odbycie stosunku.
 • palma sabałowa – jest bardzo polecana dla mężczyzn, którzy cierpią na niedobory testosteronu. Podnosi poziom tego hormonu, a dzięki temu wzmacnia potencje i podnosi poziom libido. Ma duży wpływ na męskość, łagodzi problemy z prostatą i poprawia funkcjonowanie narządów płciowych. Ma również działanie na inne obszary organizmu. Likwiduje stany zapalne, zapobiega rozwojowi groźnych chorób.
 • miłorząb japoński – ma działanie powodujące wzrost libido, pomaga osiągnąć erekcji oraz ułatwia przeżycie orgazmu.
 • damiana pustynna – roślina, która znana jest z działania podnoszącego popęd płciowy. Jej zażywanie pomaga usunąć problemy z brakiem wzwodu. Działa antydepresyjnie, rozluźnia oraz pomaga osiągnąć równowagę psychiczną. 
 • buzdyganek naziemny – zawiera naturalny hormon na potencje, dzięki temu działa jak afrodyzjak. Udowodniono, że wzmacnia erekcje oraz wydłuża czas stosunków seksualnych.
 • guarana – ma silne właściwości pobudzające i dodające energii i siły do działania. Jej używanie zwiększa doznania w trakcie współżycia, pomaga osiągnąć pełny i długotrwały wzwód.
 • l-arginina – poprawia sprawność seksualną, przywraca radość z seksu.

Jak widać, świat przyrody jest bogaty w substancje, które pomagają poprawić życie seksualne. Warto je stosować, bo działają nie tylko na jedną strefę życia. Ich przyjmowanie ma wiele korzyści dla całego organizmu.

Aby mieć pewność, że ziołowe tabletki na erekcje będą działać, warto wybierać takie, w których zawartość substancji aktywnych jest na bardzo wysokim poziomie. W trakcie ich przyjmowania można zaobserwować wiele pozytywnych zmian, zachodzących w organizmie.

Dlaczego warto stosować środki na erekcję?

Regularne stosowanie naturalnych tabletek na potencję może w bardzo dużym stopniu zlikwidować kłopoty z potencją i osiągnięciem erekcji. W połączeniu ze zdrową dietą, dawką ruchu i porcją odpoczynku mogą odmienić życie i przywróć radość i zadowolenie w każdym jego aspekcie.

Naturalne tabletki na erekcje mają nieliczne słabe strony. Działanie tego typu preparatów ma więc swoje zalety i wady:

Zalety
 • poprawa samopoczucia,
 • zminimalizowanie stanów depresyjnych,
 • większa witalność, przypływ energii,
 • wyregulowanie równowagi hormonalnej,
 • poprawa ogólnej kondycji organizmu.
Wady
 • czas działania – czasami na efekty trzeba poczekać kilka dni,
 • kuracja może być długotrwała,
 • może wystąpić alergia na któryś ze składników preparatu.

Jednym z preparatów bogatych w naturalne składniki jest Eron Plus. Jego działanie jest potwierdzone badaniami, dlatego produkt cieszy się dużym zainteresowaniem i pochlebnymi opiniami zadowolonych użytkowników. 

Leki na bazie sildenafilu – skuteczne, ale czy bezpieczne?

Sposób działania niebieskich tabletek na erekcje
Popularna “niebieska tabletka” na erekcję

Bardzo popularnym składnikiem, mającym likwidować problemy z potencją jest sildenafil.

Substancja ta występuję w wielu znanych preparatach, część z nich dostępna jest bez recepty.

Jest to zależne od ilości substancji aktywnej. W preparatach dostępnych bez recepty występuje 25 mg sildenafilu.

Środki zawierające sildenafil to m.in. mensil, iventum, maxigra, maxone, maxOn Active.

Sildenafil znany ze swoje skuteczności, ale nie może być przyjmowana przez wszystkich mężczyzn. Działa szybko, efekty pojawiają się już w ciągu godziny od zażycia tabletki.

Leki na potencję – mechanizm działania

Środek hamuje działanie enzymu, który rozkłada tlenek azotu. Powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. W wyniku jego działania pojawia się silny i długotrwały wzwód.

Ważne jest, aby w trakcie zażywania preparatu mężczyzna odczuwał jakiekolwiek pobudzenie seksualne i miał ochotę na stosunek. Jeżeli ten czynnik nie wystąpi, sildenafil nie zadziała.

Preparaty na bazie sildenafilu działają tylko u mężczyzn, u których problemy z potencją są spowodowane przez czynniki psychiczne oraz neurologiczne. Jeżeli zaburzenia z potencją są następstwem chorób, np. niskiego ciśnienia czy zaniku ciał jamistych penisa, leki na potencję z sildenafilem nie przyniosą oczekiwanego skutku.

Co bardzo istotne, organizm szybko przyzwyczaja się do tego składnika i aby był skuteczny, należy zwiększać jego dawkę. Może pojawić się przykry efekt przedłużonego wzwodu, którego nie można pozbyć się przez wiele godzin.

Inne skutki uboczne, które mogą pojawić się wskutek długotrwałego zażywania tabletek z sildenafilem to:

Inne skutki uboczne, które mogą pojawić się wskutek długotrwałego zażywania tabletek na potencję z sildenafilem to:

 • problemy ze wzrokiem,
 • problem z rozpoznawaniem kolorów,
 • bóle głowy,
 • zaburzenia trawienia, wymioty, nudności, biegunka,
 • uczucie pełności nosa.

Sildenafil ma wiele przeciwwskazań. Nie może być stosowany przez osoby zażywające leki uwalniające tlenek azotu, przez chorych na nadciśnienie tętnicze oraz cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Nie jest wskazany dla chorych na niewydolność wątroby, mężczyzn po przebytym udarze lub zawale serca, mających zmiany zwyrodnieniowe siatkówki oka.

Środek nie jest polecany dla mężczyzn poniżej 18 roku życia. Leku nie można łączyć z alkoholem, ponieważ może wywołać dalsze zaburzenia erekcji. Tabletki z sildenafilem mają działanie doraźne.

Stosuje się je każdorazowo przed stosunkiem, nie powodują zatrzymania problemów z męskością. Aby dowiedzieć się, jak działają tabletki na potencję z zawartością  sildenafilu i jakie mają przeciwwskazania, należy dokładnie zapoznać się z ulotką załączoną przez producenta lub poradzić się farmaceuty. 

Działanie tabletek na potencję – Podsumowanie

Tabletki na potencję są potrzebne dla mężczyzn, ale należy wybrać takie, które będą nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne.

W przypadku, gdy pojawią się pierwsze zaburzenia potencji, warto sięgnąć po naturalne suplementy diety, które mogą przynieść doskonałe efekty. Silniejsze środki z zawartością substancji chemicznych można przyjąć sporadycznie, w nagłej sytuacji.