Domowe sposoby na potencję – Dlaczego warto?

Potencja, czy sprawność seksualna jest bardzo ważna w życiu każdego mężczyzny. Niestety, nie zawsze jest na wysokim poziomie, zdarza się, że libido spada, a panowie tracą zainteresowanie sprawami łóżkowymi.

domowe sposoby na potencje męzczyzna i kobieta
Stres, przemęczenie, zła dieta – Mogą powodować problemy z potencją i osiągnięciem erekcji

Przyczyny tego stanu mogą być różne, często są wynikiem złej diety, stresu czy przemęczenia.

W przypadku, gdy libido utrzymuje się na niskim poziomie przez dłuższy czas, należy zastanowić się, co jest tego przyczyną.

Warto poszukać sposobów, jak można temu zaradzić. Seks jest ważnym elementem życia, nie warto z niego rezygnować.

Na początek warto zastosować domowe sposoby na potencje, które są bezpieczne i skuteczne.

Warto zmienić dietę, wzbogacić ją o zioła i przyprawy, zrezygnować z używek, zmienić styl życia. Polecane są ćwiczenia, które mogą być skutecznym sposobem na męską potencję.

Problemy z potencją – czym mogą być spowodowane?

Problemy z erekcją dotyczą coraz młodszych mężczyzn. Kiedyś występowały głównie u mężczyzn po 60 roku życia, obecnie uskarżają się na nie coraz młodsi mężczyźni.

Panowie wstydzą się swojej niedyspozycji, unikają lekarza, często problem nasila się, powoduje frustracje, problemy w związku, brak zadowolenia z życia. Za najczęstsze przyczyny spadku libido uważa się:

 • zmiany w gospodarce hormonalnej, głównie spadek testosteronu,
 • stosowanie używek, alkoholu, papierosów, zażywanie narkotyków,
 • zła dieta, zawierająca cukry proste, duże ilości soli i tłuszczów zwierzęcych,
 • długotrwały stres, kłopoty w życiu rodzinnym i zawodowym, 
 • chroniczne zmęczenie, brak czasu na wypoczynek i sen,
 • choroby np. cukrzyca, miażdżyca, problemy z sercem i układem krążenia,
 • zażywanie niektórych lekarstw, 
 • niski poziom aktywności fizycznej, siedzący tryb życia  

Problemy z potencją mogą pojawić się nagle, mogą również narastać stopniowo. Najlepiej nie zwlekać i zacząć działać, gdy tylko libido obniży się, pojawią się problemy z utrzymaniem sprawności seksualnej.

Im wcześniej zastosuje się domowe sposoby na podniesienie potencji, tym szybciej pojawią się oczekiwane efekty.

Domowe sposoby na potencję i wzmocnienie erekcji

Domowe i w pełni naturalne sposoby na poprawę erekcji u mężczyzn mogą być równie skuteczne jak środki farmakologiczne zalecone przez lekarza. Mają jednak dużą przewagą nad farmakologią.

Są bezpieczne, naturalne i nie powodują skutków ubocznych. Warto je wypróbować, bo w wielu przypadkach przynoszą rewelacyjne efekty.

Sprawdzone domowe sposoby na potencję i problemy z erekcją to przede wszystkim zdrowa, urozmaicona dieta, zioła podnoszące libido, zdrowy styl życia oraz ćwiczenia fizyczne.

Warto zadbać o redukcje stresu, który jest bardzo ważnym czynnikiem odpowiadającym za poziom pożądania. Problemy w pracy często powodują, że mężczyźni są sfrustrowani, nie mają siły na przyjemności.

Aby temu zaradzić, można zastosować naturalne suplementy, np. Eron Plus (www.eronplus.pl), które nie tylko pomagają lepiej znosić stres, ale również podnoszą poziom testosteronu i wspomagają erekcję.

Zdrowa dieta – jeden ze sposobów na męską potencję

dieta jako skuteczny i domowy sposób na wzmocnienie potencji oraz erekcji
Dobrze skomponowana dieta w trosce o męską potencję

Dieta odpowiada za funkcjonowanie całego organizmu.

Ma wpływ na zdrowie, dobre samopoczucie, dobrze zbilansowane posiłki poprawiają funkcjonowanie układu odpornościowego, dodają energii i mocy do działania.

Niezbędne są nienasycone kwasy tłuszczowe, tj. omega-3, omega-6 i omega-9,cynk, selen, witamina C, D, E, witaminy z grupy B, a także aminokwasy, glicyna, arginina i prolina. Bardzo ważne są owoce i warzywa, ryby, chude mięso, nabiał i produkty pełnoziarniste.

Nie należy zapominać o orzechach i nasionach, które mają duży wpływ na podniesienie pożądania. Dietę można wzbogacić o popularne afrodyzjaki, m.in. ostrygi, kakao, czekoladę, pomidory, kawior, owoce morza czy truskawki. Zjedzone na romantycznej kolacje poprawią nastrój i zagwarantują silne erotyczne doznania.

W zdrowej diecie na potencję nie powinny występować produkty mocno przetworzone, bogate w tłuszcze zwierzęce i cukry proste. Należy wyeliminowywać słodzone napoje oraz fast foody, które dostarczają pustych kalorii, sprzyjają otyłości. 

Ziołowe sposoby na męską potencję – Czy warto?

Zioła od lat znane są ze swoich dobroczynnych właściwości. Pomagają na wiele dolegliwości, często zastępują leki. Są bezpieczne, dlatego warto zastosować je przed zdecydowaniem się na środki farmakologiczne.

Wiele ziół ma doskonałe właściwości poprawiające sprawność seksualną i zwiększające popęd. Można dodawać je do potraw, pić herbaty i napary ziołowe, a także zażywać w postaci suplementów.

Suplementacja jest bardzo wygodną formą dostarczania niezbędnych składników, ponieważ nie wymaga wymyślania skomplikowanych dań oraz komponowania ziołowych mieszanek.

Ziołowe tabletki na silną potencje jako uzupełnienie diety
Oficjalna strona www.eronplus.pl

Warty uwagi jest preparat Eron Plus, który zawiera najbardziej znane zioła na potencję, które skutecznie podnoszą męską sprawność, zwiększają erekcję i ułatwiają osiągnięcie orgazmu. Środek działa szybko i skutecznie.

Składa się z dwóch kapsułek, o odmiennym działaniu. Jedna, przyjmowana regularnie, usuwa podłoże kłopotów z potencją, druga, zażywana bezpośrednio przed stosunkiem, stymuluje erekcje i wzmacnia doznania. 

W skład preparatu wchodzi m.in.  

 • korzeń maca – to znany środek, pełen witamin, aminokwasów i minerałów. Działa wszechstronnie na problemy z potencją. Podnosi poziom libido, wzmacnia i wydłuża erekcje, wpływa na ruchliwość plemników, reguluje gospodarkę hormonalną.
 • żeń-szeń  koreański– korzeń tej rośliny działa pozytywnie na funkcjonowanie całego orgazmu. Poprawia samopoczucie, dodaje energii i mocy do działania. Ma silne działanie pobudzające, rozluźniające i wzmacniające. Doskonale poprawia erekcje i wydłuża czas stosunków.
 • buzdyganek naziemny – to ziele, które zawiera naturalny hormon, wpływający na potencję. Działa jak afrodyzjak, wzmacnia erekcje, pozwala osiągnąć silniejszą satysfakcję seksualną.
 • kozieradka pospolita – zawiera wiele cennych witamin i minerałów, uważana jest za skuteczny afrodyzjak. Doskonale poprawia męskie libido oraz zwiększa poziom testosteronu.
 • L-arginina – to aminokwas, który odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu sprawności seksualnej na odpowiednim poziomie. Umożliwia osiągnięcie pełnego wzwodu koniecznego do odbycia satysfakcjonującego seksu.

Domowe sposoby na potencję – aktywność fizyczna

aktywność fizyczna pomaga w podniesieniu libido

Ruch jest bardzo ważny, pomaga utrzymać sprawność, prawidłową masę ciała, wpływa na redukcje stresu, a także poprawia samopoczucie. Dzięki uprawianiu sportu można poprawić swoją samooceną, a to bardzo istotny czynnik wpływający na potencje i wysokie libido.

Regularna aktywność wzmacnia organizm, wpływa na poprawę funkcjonowanie układu naczyniowo-sercowego, którego zaburzenia mają duży wpływ na problemy z potencją.

Ruch powoduje również podniesienie poziomu testosteronu, czyli hormonu, który w dużej mierze odpowiada za męskość, silną erekcję i długie stosunki.

Aktywność można dobrać do swoich upodobań i możliwości. Może to być pływanie, jazda na rowerze, bieganie, które warto urozmaicić ćwiczeniami siłowymi.

Warto regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla, które są ważne w osiągnięciu satysfakcji seksualnej zarówno u pań, jak i panów.

Dzięki ćwiczeniom poprawi się sylwetka i zdrowie oraz wzrośnie ochota na miłosne igraszki.

Podsumowanie

Domowe sposoby na potencję są skuteczne i bezpiecznie. Można stosować je bez obaw, ponieważ nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Mogą rewelacyjnie wpłynąć na jakość życia seksualnego, poprawić libido i wzmocnić erekcje. Sport, zdrowa dieta, unikanie stresu i naturalna suplementacja preparatem Eron Plus (www.eronplus.pl) zapewni radość z seksu, pozwoli cieszyć się życiem i jego przyjemnościami.